Lampard: “Son dakikaya kadar savaşmalıyız!”

Merseyside derbisine hazırlık yapan Everton patronu Frank Lampard, katıldığı basın toplantısında önemli konulara değindi.

Maçın kendisi adına önemi hakkında Frank Lampard: “Bu çok büyük bir fikstür. Bunu birçok kez uzaktan izledim. Dahil olduğum için çok mutluyum.”

Geçen sezon alınan derbi galibiyetiyle birlikte maçın önemi hakkında Frank Lampard: “Sonucu her zaman kontrol edemezsiniz. Bu oyun ona farklı bir enerji getiriyor. Tutku, mücadele ve arzu bekliyorum. Dünyada bu olmadan çalışacak bir oyun planı yok.”

Dominic Calvert-Lewin’in sakatlığı hakkında Frank Lampard: “Hiç kimse bir makine değildir, bu zorlu bir endüstridir ve elbette kötü şans unsuru vardır. Dominic kötü bir dönem geçirdi. İleride neler olacak göreceğiz.”

Salomón Rondón hakkında Frank Lampard: “Harika bir iş ahlakına sahip akıllı bir oyuncu. Onu kadroda görmek harika.”

Burnley’nin aldığı galibiyetin takıma olan etkisi hakkında Frank Lampard: “Diğer sonuçlardaki zihniyetimizi ölçemeyiz. Bunlar olacak, diğer takımların maç kazanmasını beklemelisiniz.”

Sakatlıklar hakkında Frank: “Donny van de Beek ve Andre Gomes aramızda olmayacak, olay bu.”

Liverpool maçı hakkında Frank: “Ligdeki en güçlü takımla karşılaşıyoruz, formda takımlarla oynuyoruz. Bunu pozitif olarak kullanmalısınız. Ne olursa olsun son dakikaya kadar savaşmalıyız. mazlumlar, bu açık. Ama savaşmak zorundayız!”

Fiziksel zorluklar hakkında Frank: “Oyuncuların fiziksel olmasını bekliyoruz, ancak bunlar kolay şeyler değil. Umarım hakem bunları görür, sertliği takip eder. Goodison’da sarı kartlarımız kırmızı kartlara dönüştü. Belki Anfield’da işler böyle değildir.”

Geçmişte Jürgen Klopp ile tartışması üzerine: “Hepimiz bazen yanlış anlıyoruz. Benim açımdan biraz yanlış yönlendirildi. Jürgen’i o zamandan beri birçok kez gördüm ve her şey yolunda. Hepimiz hayatımıza devam ediyoruz çünkü bu oyunun zaman zaman bize neler yaptığını anlıyoruz.”

Kaynak: https://www.evertonfc.com/