Lampard: “Sadece kazanmayı düşünüyoruz!”

Sahasında Leeds United’ı ağırlamaya hazırlanan Everton’da menajer Frank Lampard, katıldığı basın toplantısında görüşlerini paylaştı.

Dele Alli ve Donny van de Beek hakkında Frank Lampard: “Çalışmamız gerekiyor ve Alli’yi geri getirmek için doğru zamanı bulmam gerekiyor. Bu kadar fazla oynamamış bir oyuncudan anında tepkiler almayı beklemek pek doğru olmaz, onun için biraz beklemeliyiz. İleride bizim için büyük bir oyuncu olmak istiyor. Onu bildiğimiz kadarıyla Dele’nin bazı parlamaları olduğunu düşünüyorum, bu anlaşılabilir bir durum. Bu performans için daha iyi olacak. Donny ise zor bir zamanda geldi ve orta sahada gerçekten güzel şeyler gösterdi. Onları kazanmak için yoğun bir çaba içindeyiz.”

Puan tablosundaki durumları hakkında Frank Lampard: “Her şeyin güllük gülistanlık olacağını düşünmek ve maçları kazanmak… Futbol böyle yürümez. Bazı bireysel ya da kolektif şeylerde benim için bazı küçük değişkenler vardı. Sadece güven hakkında konuşamazsınız. Bu, uğrunda çalışmamız gereken bir şey. Hata yapmak istemiyoruz ve her şeyin farkındayız.”

Leeds United maçı hakkında Frank Lampard: “Maçı kazanmak istiyoruz. Kupada gerçekten iyi bir performansla buraya geldik ama son maçımız pek mutlu olmadığımız bir performanstı. Kesinlikle bu oyuna her şeyi koymak istemiyorum, gereksiz anlamlar yüklemek istemiyorum. Tarzlarında nispeten benzersiz bir takımlar. Bunu anlamamız ama aynı zamanda kendi güçlü yanlarımıza da inanmamız gerekiyor. Çocuklar Leeds’in getirebileceklerine hazır olacaklar. Sadece kazanmayı düşünüyoruz.”

Kaynak: https://www.evertonfc.com/