Lampard: “Odak noktamız çok kritik!”

Ligde kalmak için umutlarını korumak isteyen Everton patronu Frank Lampard, Leicester City maçı için katıldığı basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Puan tablosundaki konumları hakkında Frank Lampard: “Hâlâ savaştayız ve buna insanların fikrini değiştirme fikriyle yaklaşırsanız, yanlış şekilde yapıyorsunuz demektir. Chelsea karşısında kazandıktan sonra orada otururken, Tottenham’a yenildikten sonra olduğumdan daha iyi bir menajer değildim. Her seferinde sadece kazanmak için çaba gösteriyoruz. Chelsea maçından önce oyuncuların içinde bulunduğumuz pozisyonu ve bundan kurtulma ihtiyacını anlamalarının önemli olduğunu hissettim. Bu hafta harika bir takıma karşı oynadıktan sonra ardından Watford’a gideceğiz. Bizi mümkün olan en iyi şekle sokmak için sonuna kadar zorlayacağız.”

Kadro durumu hakkında Frank Lampard: “Bizim için bir değişiklik yok. Çocuklar için iyileşme süreçleriyle oldukça iyi bir hafta geçirdik, birkaç küçük pürüz var ama umarım iyiyizdir. Chelsea maçında olduğumuz gibi olacağız.”

Richarlison’a açılan soruşturma hakkında Frank Lampard: “Bu konulara pek girmeyeceğim. Şu anda polis tarafından inceleniyor. Kulüp olarak elimizden gelen her şeyi yapıyoruz ama bunlar sadece zaman alır.”

Liverpool maçından sonra yaptığı yorumlar tarafından FA’nın tavrı hakkında konuşan Frank Lampard: “Bu duygusal bir oyun değil mi? Ve benim ilk işim oyuncularımı ve kulübümü korumak ama bunun hakkında konuşamam. Sadece FA’ya cevap vermem gerekiyor ve bu noktada bunun hakkında daha da fazla konuşamam.”

Chelsea galibiyeti hakkında Frank Lampard: “Güzel bir sıçrama, güzel bir duygu ama gerçeklik başlıyor ve sonraki maçlar takım için en önemlileridir. Bu oyunlara gerçek bir anlayış ve gerçek bir odaklanma ile yaklaşmamız bizim için çok önemli. Şu anda aç olan, son maçlarda gördüklerimize göre savaşan bir grup oyuncumuz var. Jordan Pickford’un geçen haftaki performansı gibi performanslarsa ek bir bonus oluyor.”

Kaynak: https://www.evertonfc.com/