Lampard: “Kontrol edemediğimiz faktörler var!”

Aston Villa deplasmanına çıkacak olan Everton‘da patron Frank Lampard, hafta sonu oynanacak karşılaşma için basın toplantısına katıldı.

Sakatlıklar ve potansiyel transfer hamleleri hakkında konuşan Frank Lampard: “Yaşanılan sakatlıklar bazı düşüncelerimize elbette katkıda bulundu. Geçen sezondan itibaren bu transfer dönemini planlıyorduk ve bunu doğru bir şekilde yapmamız bizim için çok önemli, ancak her zaman kontrol edemediğiniz faktörler var, örneğin Dominic’in geçen hafta yaşadıkları ve Chelsea maçındaki iki büyük sakatlık gibi. Savunma açısından bakarsak bu alanlarda belirli oyuncularımız var. Conor Coady bu hafta geldi ve onun transferi bizim için çok önemli. Aynı şekilde öncelikleri bulmak ve kadroyu olabildiğince güçlü tutmaksa bize bağlı, bundan eksik olan noktaları değerlendirmeye devam ediyoruz.”

Transferden önce Conor Coady ile yaptığı telefon görüşmesi hakkında konuşan Lampard: “Oldukça normal ve nispeten kısa bir konuşma olduğunu düşünüyorum. Conor Coady, henüz ben daha Chelsea’deyken beni etkileyen bir oyuncu, çok kaliteli bir oyuncu. Sonuçta İngiltere kadrosunda bulunan ve düzenli olarak forma giyen bir oyuncudan bahsediyoruz. Telefon görüşmemizde onun hakkında neler düşündüğümü ve Everton’da neler yapmaya çalıştığımı açıkladım. Dışarıdan onun nasıl bir oyuncu olduğunu ve neden onunla çalışmak istediğimizi anlayabilirsiniz. Bugüne dek birçok farklı sistemde forma giydi. Wolves ve İngiltere için farklıydı, bu sayede sistemimizde çok yönlü olmak istediğimizi biliyoruz. Burada olduğu için mutluyum.”

Aston Villa patronu Steven Gerrard hakkında Frank Lampard: “Oyuncu olarak kulüp durumları nedeniyle farklı dönemlerdeydik ve medyada farklı şeyler çıkıyordu. O Liverpool forması giyiyordu, bense Chelsea ile kupalar kazanmak için rekabet ediyordum. İkimiz de çok istekliyiz ve ne yapmak istediğimize dair bir planımız var, aslında her zaman bir fikrimiz vardı. Daha iyi, daha genç İngiliz menajerlere ihtiyacımız olduğu için Steven’ın da bunu yapmasını görmekten memnun oldum. Bizimki gibi kariyerleriniz olduğunda muhtemelen daha fazla analiz edilirsiniz ama bunları böyle zamanlarda bir tarafa koymalıyız. Stevie’nin çok çalışkan olduğunu biliyorum, bu yüzden Rangers’ta bu kadar başarılı olmasından ve şu anda Aston Villa kalitesinde bir kulüpte bulunmasından çok memnunum.”

Alex Iwobi’nin orta saha oyuncusu olarak forma giymesi hakkında Lampard: “Sakatlıklar ve altı numarada oynamaya hazır olmayan oyuncular nedeniyle Alex Iwobi’nin bu rolde oynayabilmesi şu an için adeta bir zorunluluk. Nitelikleri nedeniyle çok yönlü ama aynı zamanda alçakgönüllülüğü nedeniyle de çok yönlü bir oyuncu. Ondan istediğimiz her şeyi gerçekten iyi yapıyor, gerçekten yüksek bir seviyede bulunuyor ve bunu yapabilmesi oldukça zeki olmasından kaynaklanıyor, gerçekten cesaret verici. Onunla ilgili hiçbir endişem yoktu. Tek endişem, Chelsea gibi çok hücum eden bir takıma karşı kanat oyuncusu olarak oynamaya alışmış bir oyuncuyu altı numaraya koymaktı. Orta sahada çok sorun var, bununla başa çıkabilir mi diye düşündüm. Onunla bunun hakkında zaten konuştuk ve bu konudaki tüm bilgileri aldı, elinden geleni yaptığına inanıyoruz.”

Kaynak: https://www.evertonfc.com