Lampard için hikayenin sonu geldi!

Uzun zamandır gündemi meşgul eden ve geldiği günden itibaren çeşitli nedenlerle eleştirilere maruz kalan Chelsea‘nin genç menajeri ve efsanesi Frank Lampard, bugün yapılan açıklama ile görevinden ayrıldı.

Son haftalarda alınan ağır sonuçların bedelini ödeyen genç menajer Frank Lampard, Roman Abramovich önderliğindeki kulüp yönetimi tarafından görevinden alındı. Chelsea‘nin başında geçirdiği 1,5 senede farklı farklı periyotlar yaşayan Frank, geçtiğimiz sezon gösterdiği performansla takdir toplarken, bu sezon ise transfer döneminde harcanan yüksek bonservis bedellerinin altında ezildi. Birçok yeni transferi olduğuna sürekli dikkat çeken Chelsea efsanesi, zamana ihtiyaç duyduklarını söylemesine rağmen görev süresini tamamladı.

“HER ZAMAN BİR SİMGE OLARAK KALACAK”

Chelsea resmi sitesinde yapılan açıklamada ise şu ifadeler yer aldı:

“Tüm Chelsea ailesi için kolay bir karar olmadı. Kulüp sahibinden, yönetim kuruluna kadar birçok kişi durumu oldukça farklı şekillerde ele aldı. Kulübün Baş Antrenörü olarak geçirdiği dönemde başardıkları için Frank’e minnettarız. Ancak, son haftalarda alınan sonuçlar ve performanslar kulübün beklentilerini karşılamadı; kulübün lig tablosunda iyileşme süreci için farklı bir yola başvurmak zorundaydık. “

“Frank gibi bir kulüp efsanesiyle yolları ayırmak asla iyi bir zaman olamaz, ancak uzun süren tartışmalardan ve değerlendirmelerden sonra kulübün bu sezon performanslarını ve sonuçlarını iyileştirmesi için şimdi bir değişiklik yapılması gerektiğine karar verildi. Kulüp, yeni bir menajer atanıncaya kadar başka bir yorumda bulunmayacaktır.”

Roman Abramovich: “Bu kulüp için çok zor bir karardı, çünkü Frank ile mükemmel bir kişisel ilişkim var, ona son derece saygım var. O büyük bir dürüstlüğe ve yüksek bir iş ahlakına sahip bir adam. Bununla birlikte, mevcut koşullar altında menajeri değiştirmenin en iyisi olduğuna inanıyoruz. Kulüp ve Yönetim Kurulu’ndaki herkes adına ve şahsen, Frank’e Baş Koç olarak yaptığı çalışmalar için teşekkür ediyor ve gelecekte başarılarının devamını diliyorum. Bu büyük kulübün önemli bir simgesi olarak kalmaya devam edecek. Buradaki statüsü hiç değişmedi, değişmeyecek. Stamford Bridge’de her zaman sıcak bir şekilde karşılanacak.”

Frank Lampard ile yollarını ayıran ve yeni menajer arayışına başlayan Chelsea‘nin geçtiğimiz aylarda PSG’den ayrılan Thomas Tuchel ile sözleşme imzalaması bekleniyor.

Kaynak: https://www.chelseafc.com