Lampard, “Hiçbir oyuncunun forma garantisi yok!”

Chelsea menajeri Frank Lampard, Leeds United maçı öncesi düzenlediği basın toplantısı ile kameraların karşısına geçti. Basın toplantısının en dikkat çeken konusu ise Şampiyonlar Ligi’nde harikalar yaratan Oliver Giroud’un forvet rotasyonunu nasıl etkileyeceği oldu.

Hafta içi oynanan Şampiyonlar Ligi mücadelesinde Sevilla filelerini dört kez sarsan ve bir anda gündemin en önemli ismi haline gelen Oliver Giroud’un; genç teknik adamın kadro tercihlerinde ne derece düşündürücü olacağı merak ediliyordu. Formda isimlerin forma şansları ve performansları hakkında sorulan soruya Lampard, “Herkes formda, Giroud’un performansından sonra oyun süresi boyunca herhangi bir oyuncuya güvence verme durumu doğru değil çünkü bizimki gibi rekabetçi bir kadroyla bunu yapmak oldukça çok zor. Herkes forma için rekabet ediyor. Oyunculardan tek isteğim güzel bir şekilde antrenman yapmaları ve forma için rekabet etmeleri. Giroud’un yaptığı buydu ve bundan dolayı çok mutluyum. Onun performansı harikaydı. Onunla mutluyuz ve formu iyi. Gayet iyi çalışıyor. Tammy Abraham bu sezon bizim için çok iyi oynuyor, gol atıyor ve asist yapıyor. Oli’den hiçbir zaman olumsuz bir şey görmedim ve ona büyük saygım var. Sevilla’ya karşı oynadığı gibi oynarsa, açıkça oynamak için daha fazla fırsat elde edecek çünkü bu sadece birinci sınıf oyuncuların gösterebileceği bir performanstı” dedi.

“GÖSTERDİĞİ PERFORMANS ONA DAKİKALAR KAZANDIRACAK”

Düzenlenen basın toplantısında Olivier Giroud’un ardından Lampard’a bir başka oyuncunun forma şansı hakkında yeni bir soru daha geldi. Billy Gilmour hakkında gelen soruya ise Lampard, “Orta sahada rekabetçiyiz. Şu anda sakatlığımız yok ve rakamlar bazı oyuncuların kadroları kaçıracağı anlamına geliyor, ancak Billy’nin kalitesi umarım özellikle hafta ortasında Şampiyonlar Ligi maçına baktığımızda gösterdiği şeyler onun dakika almasını sağlayacaktır. Billy’nin kalitesinin öne çıkacağını düşünüyorum ama belli ki bu alanda rekabet var, bu yüzden onu en azından görmemiz gerekecek” diye belirtti.

Taraftarların stadyumlara geri dönüşüne de değinen Lampard, “Bu çok şey ifade ediyor çünkü onları özlüyorduk. Geçtiğimiz sezon lig yeniden başladığında, sadece sezonu bitirmeye odaklanmıştım ama bu sezon yeni başladı ve kesinlikle hissediyorum. Bu işi yapıyoruz ve bir sebepten dolayı seviyoruz, Premier Lig’de olan taraftarlar ve rekabetler nedeniyle bunun insanlar için ne anlam ifade ettiğini biliyoruz. 2000 taraftarımızı en azından 2000 kişiyi geri kazanmak çok değerli” diye konuştu.

“RUH HALİMİZ İYİ VE SONUÇLAR BUNU GÖSTERİYOR”

Son olarak takım içindeki atmosferi ve oyuncularının ruh hallerini değerlendiren genç teknik adam; “Şu anda iyi oynuyoruz ama kesinlikle daha iyi olabiliriz ve bir sezon boyunca kazanmak için gereken şey tutarlılıktır. İyi bir ruhumuz var. Bence hafta ortasındaki yaptığımız dokuz değişiklik, performans ve elde ettiğimiz sonuçlar bunu gösterdi ama bu yolda işler hepimizi sınayacak. Nerede olduğumuzu çok iyi anlamalıyız, iyi bir yerdeyiz ama çok daha iyi olabilir ve sezon boyunca bunu sürdürmek istiyorsak bu şekilde olmaya devam etmeliyiz” dedi.

Kaynak: www.chelseafc.com