Lampard: “Hedeflerimiz için yolumuz uzun!”

Puan tablosundaki yakın rakibi Newcastle United‘a konuk olacak Everton‘da menajer Frank Lampard, katıldığı basın toplantısında düşüncelerini paylaştı.

Yeni transferler Dele Alli ve Donny van de Beek hakkında Frank Lampard: “Geçen gün Brentford karşısında takım olarak gördükleri performansı ve gitmek istediğimiz yolu görmelerinden memnun oldum. Antrenmanda harikalar ve yeni çocuklar olarak antrenman sahasına entegre oldular. Artık sadece sıkı bir birlik olmamız önemli. Oyuncuların geçen gün gösterdiği gibi, takımda şu anda rekabet var ve bunun tek yolu bu. Bu seviyede olması gereken sadece bu. İkisinin de takım içinde olması harika.”

Düşme hattına yakın rakipleri Newcastle United ve Leeds United ile olan maçlar hakkında Frank Lampard: “Bunlar bizim için çok önemli maçlar ama sakin olmamız gerekiyor çünkü daha gidecek çok yolumuz var. Buraya 18 maç kala geldim, bu yüzden her şeyi bu iki oyuna koymak yanlış bir tavır olur. Onları izole edip doğru şekilde odaklanmamız gerekiyor. İki güçlü takıma karşı oynayacağız. Yarın karşımızda yeni imzalarla kendilerini güçlendiren ve oyunu etkileyebilecek tutkulu bir hayran kitlesine sahip bir takım olacak. Her anlamda dikkatli olmalıyız. Buna korkmadan, güvenle yaklaşmamız gerekiyor, ancak bu iki oyuna çok fazla yüklenmek istemiyorum. Olmak istediğimiz yere ulaşmak için uzun bir sezonumuz var.”

Eleştirilen Dele Alli’nin sosyal hayatı hakkında Frank Lampard: “Hangi arabayı kullandığı veya hangi kıyafetleri giydiği umurumda değil. Her gün antrenmana gelen ve her gün gelişmek isteyen, kulübe saygı duyan, takım arkadaşlarına saygı duyan ve üretmek için her şeyi veren iyi bir delikanlı. Modern hayat ilerledi ve değişti. Hepimiz bunun çok farkında olmalıyız. Ve yine, herhangi bir gözleme geri dönmüyorum çünkü herkes kendi görüşüne izin veriyor, ancak sadece içinde ne olduğuyla ilgilenebilirim. Dele ve Donny’nin harika çocuklar olduğunu söylediğimde, ciddiydim. Belki Donny, Dele’ninkinden daha uzun bir palto giyiyor, farklı bir ceket ama onları rahatsız etmeyin. İnsanların kıyafetlerine yorum yapmaktan uzak durun. Sahada bizim için bir şeyler ürettikleri sürece çok mutluyum. Herkesin kendi bireysel kişiliği var ve bunu kelepçelemeye veya kısıtlamaya çalışmak bence zararlı olabilir. Yeter ki oyuncular doğru davranışa sahip olduğu sürece onlara karşı gelmeyi bırakalım. Futbol için geliyorlar, doğru şeyleri yapıyorlar, hiçbir endişem yok.”

Kaynak: https://www.evertonfc.com/