Lampard: “Geçmişte yapılan hataları tekrarlamak istemiyoruz!”

Alınan kötü sonuçların ardından çıkış yolu arayan Everton patronu Frank Lampard, Brentford maçı için katıldığı basın toplantısında konuştu.

Herhangi bir forvet transferi yapamaması durumunda ne düşüneceği sorulması üzerine Frank Lampard: “Bu olacak! Dediğim gibi Dominic Calvert Lewin takıma geri dönüyor ama bu bizim çok iyi bildiğimiz bir alan. Bu bölge hakkında ihtiyaçlarımızı biliyoruz, ancak bu konuda aceleci ve hızlı bir çözüm bulmanın çok daha tehlikeli olduğunu düşünüyoruz. Geçmişte yapılan hataları tekrarlamak istemiyoruz. Gerçekten takım için faydalı olabilecek isimlere bakıyoruz. Kulüp için doğru alanlarda doğru kararları verdiğimizden emin olmak için birlikte çalışmak istiyoruz.”

Chelsea’nin Anthony Gordon’a yönelik 60 milyon sterlinlik teklif sunmadığını belirten Frank Lampard: “Hayır, böyle bir teklif gelmedi ve o bizim oyuncumuz, yani yarınki kadroda olacak. Bizim için çok büyük bir oyuncu. Geçtiğimiz hafta onun hakkında düşüncelerimi söyledim, sadece performans ve oyuncu olarak değil, birçok anlamda bizim için çok değerli bir isim. Özetle onun için 60 milyon sterlinlik teklif sunmadılar.”

Dele Alli’nin kiralık olarak Beşiktaş kadrosuna katılması üzerine Frank Lampard: “Bence bu doğru bir karar. Sanırım burada farklı nedenlerden dolayı Dele için pek verimli olamadık, aynı şekilde onun için de yeteri kadar iyi olmadı. Umarım orada forma bulabilir ve düzenli olarak forma giyebilir. Bu hamle, hem ona hem de bize yardımcı olacaktır, her şeyin sonunda yani sezon sonunda durumuna bakacağız.”

Sakatlıklar hakkında Frank Lampard: “Tom Davies’in maça yetişmek için çaba içinde olduğunu umuyoruz. Fleetwood maçından önce kasıklarında küçük bir ağrı vardı ve bu yüzden maçtan çekildi. Umarım kadroda olur. Abdoulaye Doucoure sakatlandı. Dominic Calvert-Lewin önümüzdeki hafta antrenman yapacak. Tüm bunların dışında hemen hemen Fleetwood maçı kadrosuyla aynı olacağız.”

Dominic Calvert-Lewin hakkında Frank Lampard: “Programın biraz ilerisinde, ancak onun hakkında sakin olmalıyız, bu aşamada onu zorlayamayız. Sahaya çıkıyor ve çok çalışıyor. Önümüzdeki hafta Liverpool maçında olacak mı, bunu tam bilmiyorum, biraz zor ama durumunu değerlendiriyoruz, umarım en yakın zamanda aramıza tekrar katılır.”

Kaynak: https://www.evertonfc.com/