Lampard en iyi Arsenal’e göre plan yapıyor!

Chelsea menajeri Frank Lampard, Arsenal maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında sakatlık sorunu yaşayan oyuncuları hakkında bilgi verdi.

Düzenlenen basın toplantısında konuşan Frank Lampard, Ben Chilwell ve Reece James’in durumlarının netlik kazanmadığını belirtirken, Hakim Ziyech’in ise kesinlikle sahada olmayacağını vurguladı.

Sözlerine Hakim Ziyech’in durumu ile ilgili başlayan Lampard, düzenlenen basın toplantısında ilk defa Ziyech’in yaşadığı sakatlık için büyük bir bölüm ayırdı. Lampard, “Sezon başında bir sakatlığı oldu ve yeni bir kas yaralanması daha var. İyileşmesi için beklemeliyiz. Bu uzun vadeli bir endişe değil, onu önümüzdeki hafta ya da yakım bir zamanda geri getirmeyi umuyoruz ve umarım daha önce ne olduğundan daha sağlıklı döner. Ondan daha fazlasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Reece James ve Ben Chilwell durumlarının ise henüz bilinmediğini belirten Lampard, “İkisi de şüpheli. Şu anda size bir cevap veremiyorum. Her iki oyuna da uygun olup olmayacaklarından emin değilim fakat Hakim Ziyech, Arsenal’e karşı kesinlikle uygun olmayacak” dedi.

“ONLARIN NEREDE SAVAŞTIĞI BİZİM İÇİN ÖNEMLİ DEĞİL”

Rakibi Arsenal’in küme düşme potasında olmasını ve yaşadığı zorlu süreci de değerlendiren genç teknik adam, rakibinin en yakın zamanda tekrar ayağa kalkacağından emin olduğunu söyledi. Lampard, “Onların savaşlarının ne olduğu hakkında konuşmak istemiyorum. İyi bir menajere sahip iyi bir takımlar. Son zamanlarda bazı zor sonuçlar aldılar. Bu sezon Premier League’deki her takımın genel dalgası her zamankinden daha tutarsız. Tam olarak nerede oldukları beni ilgilendirmiyor. Benim endişem, kalite açısından görünen değere sahip olan bir ekip ve yüksek kaliteli bir takım. Bir derbi oynadığınız zaman form pek önemli olmuyor. Bazen derbi oynama fikri, takımını denemek ve bir sonuç alarak ihtiyaç duyulan dürtüyü canlandırır. Gerçekten iyi oyuncuları olan, takımlarında rotasyonları bulunan ve hücum alanlarındaki tehditler ile iyi çalıştırılan, gerçekten iyi bir futbol takımı olan en iyi Arsenal’i öngörmeliyiz” diye konuştu.

Emirates Stadyumu’nda oynanacak zorlu maça ev sahibi Arsenal 14 puan ile 14. sırada çıkmaya hazırlanırken, Chelsea ise 25 puan ile zirveden sadece 6 puan uzaklıkta 5. sırada çıkmaya hazırlanıyor.

Kaynak: https://www.chelseafc.com/