Lampard düzenlediği basın toplantısında birçok konuya değindi!

Chelsea patronu Frank Lampard, Newcastle United maçı öncesi takımı ve oyuncularının sakatlık durumları hakkında düşüncelerini belirtti. Lampard sakatlıklardan, taraftarların stadyumlara geri dönüşüne kadar birçok konuya dikkat çekti.

Chelsea web sitesinde yer alan basın açıklamasında, Kai Havertz’in karantina süreci ve Christian Pulisic’in rehabilitasyonu hakkında haberler olmasına rağmen ve uluslararası oyuncuların birçoğunun henüz Cobham’a dönmediği göz önüne alınarak Frank Lampard’ın takımının kondisyonunu tam olarak değerlendirebilecek durumda olmadığı belirtildi.

Birçok oyuncusunun durumu hakkında konuşan Lampard, “Christian Pulisic, Newcastle için uygun değil, ancak eğitimini yavaşça artırdı. Oldukça sorunlu bir yaralanma oldu, bu yüzden dikkatli olacağız. Hala araştırıyoruz. Sorunlu bir sakatlığı vardı ve bize gelmeden önce bazı kas yaralanmaları yaşadığını biliyoruz. Nasıl hazırlandığına dair her şey mükemmel, bu yüzden ondan en iyi şekilde yararlanmak için hafta boyunca doğru dengeyi bulmamız gerekiyor. Hala genç bir oyuncu, bu anormal değil ve bir çözüm bulacağız. Kai ise testinin pozitif çıkmasından sonra karantinaydı ve her şey normale döndü. Pulisic ve Havertz idmanlarda yer alıyorlar fakat dikkatli olacağız. Thiago Silva ise daha yeni Londra’ya döndü ve onu Newcastle maçına götürmeyeceğiz. Chilwell ile henüz konuşmadım fakat oynayabileceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Mason Mount’a ayrı bir parantez açan ve milli takımda gösterdiği performanstan etkilendiğini belirten Lampard, “Onun gelişiminden etkilendim ve sanırım bu Gareth Southgate ve Steve Holland’ın ona ne kadar güvendiğini gösteriyor. Ona ne kadar değerli olduğunu gösteriyorum, bu yüzden Mason çevresinde çok fazla pozitiflik görmek güzel çünkü hak ettiğini düşünüyorum. Mason hakkında iyi olan şey harika bir tavrı var, zinde bir genç adam ve umarım taze gelir çünkü o harika bir formda” diye konuştu.

“BEŞ DEĞİŞİKLİK TEKRAR GÜNDEME GELMELİ”

Crystal Palace menajeri Roy Hodgson’ın geçtiğimiz hafta yaptığı beş oyuncu değişikliğinin gereksiz olduğu vurgusuna ise Lampard, “Bence bu, tüm kulüplerle tekrar ele almamız gereken bir şey. Sezonun başlarında oylama yaptığımızı biliyorum, ancak yeniden başlattıktan sonra beş değişiklik olduğu için profesyonel ortamımız açısından hiçbir şey değişmedi. Aslında, bazı şeyler sıkılaştı ve program daha da telaşlı hale geldi, ancak üç değişikliğe geri döndük. Benim asıl endişem, özellikle Avrupa’da oynayanlar için oyuncu refahı. Her hafta, haftada üç veya dört günde bir maç yapıyoruz. Bu durumda bazen korkular oluşuyor. Bundan dolayı bu konuyu tekrar gündeme getirmeliyiz” dedi.

“TARAFTARLARIN DÖNÜŞÜ İÇİN UYGUN ORTAM SAĞLANMALI”

Taraftarların Noel’den önce stadyumlara geri dönüşüne hazırlanılması hakkında da konuşan Lampard, “İyimserim. Her şeyden önce güvenli olmalı, ancak güvenli ortamlarda kontrol edilen toplantılar yaptığımız diğer yaşam alanlarını gördüğünüzde, o zaman futbola bakmalı ve olabildiğince çabuk geri almaya çalışmalıyız. Onların tekrar aramızda olmasını dört gözle bekliyorum” diye belirtti.

Kaynak: https://www.chelseafc.com