Lampard: “Doğru dengeyi kurmamız çok önemli!”

Everton patronu Frank Lampard, efsanesi olduğu Chelsea ile yeni sezonu açmaya hazırlanıyor. Zorlu maç için hazırlıklarını sürdüren Lampard, katıldığı basın toplantısında düşüncelerini paylaştı.

Chelsea’ye karşı oynanacak sezonun açılış maçı hakkında Frank Lampard: “Sezona başlamak için oldukça zor bir maç, ancak kendi taraftarlarımızın önünde evde olmak güzel. Sezon başında göreceli olarak temiz bir sayfa açmak güzel. Chelsea, bilindiği üzere takım kadrosu ve menajer kalitesi nedeniyle her zaman zor bir rakip olacaktı. Sadece bunu böyle kabul etmeliyiz.”

Dominic Calvert-Lewin’in sakatlığı hakkında Frank Lampard: “İlk haftaya girerken Dominic gibi bir oyuncuyu kaybetmek bizi kesinlikle etkileyecek. Sanırım sakatlık için muhtemelen altı haftaya bakıyoruz. Bunun etrafında çalışmamız ve diğer oyuncuların bu konuda daha iyi olması gerekecek. Umarım altı hafta nispeten hızlı geçer ve Dominic’i geri alırız.”

Tottenham kadrosuna katılan Richarlison hakkında Frank Lampard: “Açıkçası Richarlison’u kaybettik. Ön tarafta da çok yönlüydü. Güçlendirmek istediğimiz alanların çok farkındayız. Bu bölge olası transferde baktığımız alanlardan biri olarak gözüküyor.”

Şu ana kadar gerçekleşen transferler hakkında Frank Lampard: “Getirdiğimiz oyunculardan memnunum çünkü bunun için buradayız. Kadroyu değerlendirmek ve doğru kararları vermek için buradayız, aynı zamanda bir koç olarak bu karar verme sürecinin önemli bir parçasıyım. James zaten takımıza erken katıldı, şu ana dek ondan beklediğim birçok özelliği gösterdi.”

Geçtiğimiz sezonun ardından odak noktası hakkında Lampard: “Richarlison bizim için büyük bir oyuncu ve onu bu yaz kaybettik. Transfer dönemi kapandığında nereye varmak istediğimiz konusunda doğru dengeyi kurmamız ve nerede olduğumuzu değerlendirmemiz çok önemli. Bu konuda gerçekçi olamadığımız bir yerdeyiz. İş benim için çok ileriyi tahmin etmek değil; Chelsea, Aston Villa ve ardından Nottingham Forest’a konsantre olmak benim için daha uygun.”

Kaynak: https://www.evertonfc.com