Lampard: “Daha çok işimiz var!”

Southampton deplasmanına çıkmaya hazırlanan Everton menajeri Frank Lampard, maç için düzenlenen basın toplantısına katıldı. Düzenlenen basın toplantısında konuşan Lampard, birçok konuya değindi.

Leeds galibiyetinin ardından kadrosuna olan güveni hakkında Frank Lampard: “Umarım bize yardımcı olur. Çok iyi bir performanstı, bunu biliyoruz ve maçı derinlemesine analiz ettik. Uzun vadede zorlu sonuçlar aldık, bu yüzden kendimize ve taraftarlara verebileceğimiz tek şey galibiyet almak. Aldığımız bir galibiyetle ufak bir sıçrama yaşamış olabiliriz ama hemen havaya girmemeliyiz. Şu ana dek benimle sadece kupada ve ligde toplam iki galibiyetimiz var. Bu, daha yapacak çok işimiz olduğunu gösteriyor.”

Jonjoe Kenny hakkında Frank Lampard: “Taraftarlar Leeds’e karşı yaptığı kutlamanın videosuyla ilgili onu gündeme getirdi, bu gerçekten altın değerinde ama o sadece büyük bir kalbi olan yerel bir delikanlı değil. O çok iyi bir oyuncu. Kadromuzdaki böyle adamlar, kararlılıkla ve olumlu duygularla bize yardımcı oluyorlar. Leeds’e karşı elinden geleni yaptı, umarım bu onun için bir sıçrama tahtasıdır. Yeni bir kadroyuz ve bu nedenle bizi etkilemek için bir şansı var. Yaptığından daha da fazlasını yapabileceğini düşünüyorum.”

Maç için tercih edeceği oyuncular hakkında Frank Lampard: “Alınacak kararlar benim seçimlerim. Leeds maçında olduğu gibi yine aynı dizilimle ve oyuncularla sahada olabiliriz, bunun için bir nedenim var. Bu maçın ötesinde Newcastle United ile karşılaştığımız maçta da aynı şeyi düşündük ama istediğimiz gibi olmadı. Oyuncular kadroya girebilmek için savaşmalı ve kendilerini göstermeliler. Hafta boyunca bunun için çalışıyorlar. Leeds ve Southampton çok farklı takımlar, kadro tercihlerimizde her şeyi göz önüne getirmemiz gerekiyor. Sahada olmak için hazır bekleyen birçok oyuncumuz var.”

Southampton forveti Armando Broja hakkında Frank Lampard: “Ona Chelsea formasıyla ilk maçına çıkma şansını tanımıştık. Çok hoş, çok yetenekli bir genç. Covid’in başlangıç zamanlarında aramıza katılmıştı ve bizimle antrenmanlar yapmaya başlamıştı. Şu an olduğu gibi bazı yeteneklerini bizlere göstermişti. Şu an her anlamda tehlikeli bir oyuncu; hızlı, güçlü… Golü gerçekten arıyor ve buluyor. Onun yeteneklerinin çok farkındayım.”

Kaynak: https://www.evertonfc.com/