Lampard: “Birlikte kalmaya devam etmeliyiz!”

Watford maçı için düzenlenen basın toplantısında konuşan Everton patronu Frank Lampard, birçok konu hakkında özel düşüncelerini paylaştı.

Teşekkür mesajı veren Frank Lampard: “Buraya geldiğimden beri aldığımız destek inanılmazdı. Son birkaç hafta içinde ise daha da hızlandı. Buna ihtiyacımız vardı, çok müteşekkiriz. Aynı zamanda sahada maçlar da kazanmalıyız, biraz olsun artık her şey daha iyi gözüküyor.”

Sakatlıklar hakkında Frank Lampard: “Vitaliy Mykolenko iyi. Baldırına sadece kramp girdi. Yerri Mina’nın küçük bir sakatlığı var, bu yüzden bu maçta oynamayacak. Muhtemelen Yerri’nin son maçına bakıyoruz. Sezonun geri kalanında oynamasını beklemiyoruz. Onun yerine Michel Keane, Leicester’a karşı harikaydı. 20 dakikalık baskıyla bir oyuna gelmek asla kolay değildir, durumlar böyle.”

Sonuçların ruh hali üzerinde etkisi ve devamı hakkında Frank Lampard: “Ruh halim kesinlikle yükseldi. Futbolun sana yaptığı şey bu. Zor sonuçlar zor anlar demek. Hepimiz insanız ve bu süreçler karşısında zorlanıyoruz. Ama önemli olan dengede kalmak. Evet ruh hali alınan olumlu sonuçlarla yükseldi, bunun iyi yanından yararlanmalıyız. Böyle zamanlarda aşırı özgüven tehlikelidir, ancak iyi bir ruh haline sahip olmamız çok önemli. Önümüzde daha yapılacak işlerin olduğunu anlıyoruz.”

Rahatlamak için erken olup olmadığı hakkında Frank Lampard: “Bizim için tek mesaj, hafta sonundan keyif aldığımız kadar aynı şekilde devam edebilmek, bunun üzerine rahatlamak şu an için çok tehlikeli. Her şeye rağmen taraftarlar ve atmosfer hakkında konuşabiliriz. Oyuncular ve personel olarak, şu anda tek mesaj şu: İşi bitir! Rahatlamamızın kesinlikle bir yolu yok, henüz çok erken.”

Fabian Delph’in geleceği hakkında Frank Lampard: “Onun hakkında ne hissettiğimi biliyor. Öncelikle o, ikinci olarak ben ve üçüncü olarak kulübün nasıl bir araya geleceği ile ilgili bir karar alacağız. Ama şimdi bunun sırası değil.”

Takım birlikteliği hakkında Frank Lampard: “Bir sonuç almak, daha fazlasını elde edeceğiniz anlamına gelmez. Takım her an bir arada, bu şekilde mücadele ettik, iyi şanslar yakaladık ve oyuncular iyi maçlar çıkardı. Ligde iyi sonuçlar almanızı sağlayan şey budur. Zorluk bunu tutarlı bir şekilde yapmaktır. Tecrübelerime göre, sadece beraberlik ile kazanırsınız ya da göreceli bir başarı elde edersiniz. Bu oyuncular, personel, sahipler, taraftarlar, herkes ama herkes birlikte olmalıyız. Oynadığımız seviyelere bakarsak, bunsuz başarı elde etmek neredeyse imkansız.”

Kaynak: https://www.evertonfc.com/