Lampard alınan mağlubiyeti telafi etmek istiyor!

Chelsea patronu Frank Lampard, yarın oynanacak olan Wolverhampton maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında Everton‘a karşı alınan mağlubiyetin telafisi için neler yapmaları gerektiğini açıkladı.

Alınan mağlubiyetin ardından kazanma ruhunu tekrar aşılamak isteyen Lampard, ayrıca Pulisic’in kondisyon durumundan ve Şampiyonlar Ligi’nde Atletico Madrid ile eşleşmelerinden de bashetti.

Sözlerine Pulisic’in kondisyon durumuyla başlayan Lampard, “Everton‘a karşı oynadığımız gün antrenman yaptı ve kendini daha iyi hissetti. Yarın kadroda olacak ve başlayıp başlamayacağına henüz karar verilmedi. Kesinlikle geçtiğimiz hafta sonundan olumlu bir haber” ifadelerini kullandı.

“BU LİG BÖYLE ANLARI AFFETMEZ”

Pulisic’in durumuna açıklık getirdikten sonra Everton maçında alınan mağlubiyetten ve tekrar kazanma ruhundan bahseden Lampard, Premier Lig’in böyle anlarda acımasız olduğunu vurguladı. Lampard, “Premier Lig affetmez. Bunu hafta sonu farklı sonuçlarla gördünüz. Cumartesi günü en üst seviyemizde değildik ve yenildik. Bu kadar. Gerçekten iyi bir futbol oynamanın yanı sıra maçlar da kazandık. Bir oyun için seviyemizi düşürdük. Onu hemen tekrar almak bize düşüyor. Yarışta kalmamız bizim için önemli. İnsanlar bizi şampiyonluk yarışmacısı olarak lanse ederken, özellikle Leeds maçından sonra Premier Lig kazanmak için uzun bir yarış olduğunu hissettim. Bunu bir oyuncu olarak yaptım ve birçok unsuru olduğunu anlıyorum. Bunlardan biri; bir oyunu kaybetmek ve hızlı bir şekilde geri dönmeye çalışmak, yapmamız gereken şey bu ve performansları, sonuçları belirli bir süre boyunca sürdürmek” diye konuştu.

“EN AZINDAN 2000 KİŞİYİ KONTROL ETMELİYİZ”

Taraftarların stadyumlara geri dönüşünün yakında tekrar askıya alınabileceği iddiasına da yorum yapan genç teknik adam, en azından 2000 kişiyi kontrol etmeleri gerektiğini savundu. Lampard, “Bir veya iki maç için taraftarlarımız olmasına rağmen, hayranlar için bir seviye oyun alanı olması gerektiğini düşündüm. Size verdikleri desteği ve oyuna ne yaptığını gördük, bunu hissettik. Ayrıca düşünüyorum ve hükümete ne yapacağımı söylemiyorum, bir stadyuma gelen 2.000 hayranı gerçekten kontrol edebiliriz. En azını söylemek talihsizlik. İlerledikçe barışıyoruz ve bu kritik olmak zorunda değil, bu sadece bir gerçek. Daha önce hiç bu durumda bulunmadık. Kulüpler bunu kontrol edebileceklerini gösteriyor ve bu 2.000 kişiyi içeri sokmak için bir şeyler yapılabileceğini düşünmek istiyorum ancak bunun kararını ben almıyorum” dedi.

“KESİNLİKLE HARİKA BİR TAKIMLAR”

Şampiyonlar Ligi’nde ise grubunu lider olarak tamamlayan ve Atletico Madrid ile eşleşen Chelsea’de Lampard, rakibini değerlendirdi. Lampard, Atletico Madrid’in Şampiyonlar Ligi’nde büyük bir tecrübesi olduğunun altını çizdi. Eşleşme hakkında gelen soruya Lampard, “Bence çoğu insan zorlu bir eşleşme olduğunu yorumlayabilir ve onlar bu alanda tecrübeli bir takımlar. Biraz derine inince onların kadroları, istikrarları, oyun yapısı ortaya çıkacak. Öte yandan Şampiyonlar Ligi’nde tüm eşleşmeler zor. Kendimize inanmalıyız ve böyle maçlar ortaya çıktığında, Şampiyonlar Ligi’ni kazanacaksanız bu tür takımları yenmeye çalışmalısınız. Geçen yıl Liverpool’u elediklerini izledim ve kesinlikle harika bir takımlar. İşimizi yapmalı ve onları yenebileceğimizden emin olmalıyız” yanıtını verdi.

Son olarak Gerard Houllier’in üzücü vefatına da değinen Frank Lampard, “Ona sahada ve saha dışında rastladım. Onunla ne zaman görüşsem mutlak bir beyefendiydi. Onu benden çok daha iyi tanıyan insanlardan bazı alıntılar okumak, yankılanan bir duygu gibi görünüyor. Harika bir futbolcuydu, yöneticilik kariyerinde çok başarılı, harika bir insandı ve düşüncelerimiz ve saygımız ailesine benden ve Chelsea Futbol Kulübü’ndeki herkesten geliyor” diye belirtti.

Kaynak: https://www.chelseafc.com