Lampard: “Akıllı olmalı ve doğru şekilde çalışmalıyız!”

Sahasında Wolverhampton‘ı ağırlamaya hazırlanan Everton‘da patron Frank Lampard, maç için düzenlenen basın toplantısında birçok konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Anthony Gordon, Alex Iwobi ve Jordan Pickford ile gerçekleştiği düşünülen yeni sözleşme görüşmeleri hakkında Frank Lampard: “Bu konuyu konuşmamızın bir anlamı yok, bu sadece bir güncelleme ve her şey yolunda gözüküyor. Elbette oyuncularımızın burada bizimle kalmasını istiyoruz, aynı şekilde onlar da bunu istiyor, bu her zaman böyle bir duyguydu. Sonuca ulaşmak için oldukça yakınız.”

Dominic Calvert-Lewin’in durumu hakkında Frank Lampard: “Wolverhampton maçı Dominic için zor olacak. Önümüzdeki birkaç gün daha antrenman yapacak ve şu an için sakatlığı iyi hissettiriyor, bu takım adına gerçekten iyi bir haber. Yapmak istediğimiz son şeyse onu hazır olmadan sahaya sürmek olacak, bu konuda dikkatli olmamız gerektiğini sürekli söylüyorum, bu yüzden Wolves maçı soru işareti.”

Andros Townsend hakkında Frank Lampard: “Ufak bir aksilik yaşadı ve onun da maç için hazır olmasını beklemiyoruz, Önümüzdeki maçlarda forma giyemeyecek, onun dışında Everton için endişelenecek başka bir sakatlık yok.”

Transfer planları hakkında Frank Lampard: “Şu an sahip olduğumuz kadrodan mutluyuz, sadece Wolves maçına odaklanıyoruz. Conor şu ana dek harikaydı, bu yüzden onun anlaşmasını bir noktada kalıcı hale getirmek isteriz. Onun dışında takıma yardım edecek daha fazla forvet seçeneğine sahip olmak istiyoruz; bu alanlarda doğru oyuncular karşımıza çıkarsa denemek ve gelişmek zorundayız. Dominic sakatlanırken forvette alternatiflere ihtiyacımız oluyor.”

Anthony Gordon hakkında Lampard: “O genç bir oyuncu, bu yüzden sahneye çıkan genç oyunculara adapte olduklarında biraz boşluk bırakmalıyız. Anthony’den takımda oynamasını istediğimiz role dair gerçek bir yoğunluk, enerji ve anlayış gördüm. Gelecek performanslarını dört gözle bekliyorum.”

Jordan Pickford hakkında Frank Lampard: “Yeni sözleşme yapabileceğimizi hissediyorum. Herhangi bir bireye bakıp onların hırslarının ne olduğunu anlamanın kolay olduğunu düşünmüyorum. Herkes Jordan’ın bunun büyük bir parçası olduğunu biliyor. Onun adına konuşmak istemiyorum ama Jordan bu kulüpte çok mutlu. Benim edindiğim izlenim bu. Biz büyük bir geçmişe ve büyük hırslara sahip büyük bir kulübüz ve o bunun önemli bir parçası. Belki Şampiyonlar Ligi’nde çok kez oynama şansım oldu ama bir kulüpte kendimi rahat hissettiğimde her zaman yüzümde bir gülümsemeyle sahaya çıktım, onun da bu şekilde olduğuna inanıyorum.”

Transfer dönemi öncesi Everton’ın mali durumu hakkında Lampard: “Mantıklı olmalıyız. Benden önceki bazı şeylere dönüp bakıyoruz ve bir kulüp olarak doğru yönde ilerlemek istiyoruz. Akıllı olmalı ve doğru şekilde çalışmalıyız. Nereye ulaşmak istediğimiz konusunda çok ortak fikrimiz var, bu nedenle gereksiz oyuncuların kadromuza katılmasını istemiyorum. Ayrıca olmak istediğimiz yere geri dönmemiz biraz zaman alacak, bu çok nadir bir gecede oluyor, bundan dolayı daha da dikkatli olmalıyız.”

Kaynak: https://www.evertonfc.com/home