Lamela: “Pazar gününe odaklanmalıyız”

Tottenham’ın hücum hattında görev alan Erik Lamela, takım ruhunun galibiyetlerde etkili olduğunu vurguladı. Wembley’deki alınan galibiyet Tottenham’ın Şampiyonlar Ligi’nde devam etmesi için takımı umutlandırdı. Geçtiğimiz hafta sonu Tottenham harika futboluyla Chelsea’yi bozguna uğratmıştı.

Spurs 13 hafta itibariyle ligde 3. durumda, Şampiyonlar Ligi’nde son 16’ı için hala bir şansa sahip ve Carabou Kupası’nda çeyrek final maçını bekliyor. Lamela yakalanan galibiyet serisini ve iyi gidişatı takım ruhuna adadı. Arjantinli, “Takım olarak birlikte hareket ediyoruz çünkü birbirimiz için sahada mücadele ediyoruz. Çok iyi takım arkadaşlarıyız ve uzun yıllardır birlikte olan harika bir grubumuz var.” dedi.

Arjantinli oyuncu Tottenham’da kazanma hissini yaşamak istediklerini belirtti. Lamela, “Bence sahada savaşçı olduğumuzu görebilirsiniz. İstediğimiz tek şey bir şeyler kazanmak ve bu sezon bizim için iyi bir fırsat olabilir çünkü takım son birkaç maçta iyi performans gösteriyor.” diye konuştu.

Tottenham, pazar günü Kuzey Londra derbisinde Arsenal ile karşılaşacak. Tottenham’ın hedefinde galibiyet serisini 7 maça çıkartmak var.

Tottenham 9 gün içinde 3. maçına çıkacak, Lamela takımın sahada hazır olması gerektiğini söyledi. 26 yaşındaki oyuncu, “Bu büyük bir oyun, bizim için çok önemli bir maç, taraftarlar ve kulüp bu maça oldukça motive oluyoruz. Pazar gününe odaklanmalıyız. Şu an dinlenerek maça hazır çıkmalıyız. Zorlu bir maç olacak. Oynayan herkesin yüzde 100 hazır olması, sahada en iyisini vermesi ve takım için düşünmesi gerekecek.” dedi.