Lage: “Onun gibi oyuncu bulmak çok zor!”

Wolves menajeri Bruno Lage, Aston Villa maçı için katıldığı basın toplantısında takımı ve rakibi hakkında özel düşüncelerini paylaştı.

Nelson Semedo’nun güncel durumu hakkında Bruno Lage: “Semedo tam antrenmana döndü ama bakalım hazır ve formda mı? Bunu görmemiz için biraz daha oynaması gerekiyor. Onun hakkında yeni veya farklı bir konu yok, herkes milli takımlarından güzel haberlerle döndü. Herkes Dünya Kupası’na gidiyor ve biz de Tony Roberts ve Galler’in başarabileceklerini görmek için sabırsızlanıyoruz.”

Sezonun gidişatı üzerine Bruno Lage: “Nasıl oynamak istiyorsak öyle geliştik. Sezona iyi başladık ve maçları topu daha çok kontrol ederek oynamaya çalıştık. Basması zor takımlara karşı bazen sorunlar yaşadık ama böyle böyle öğreniyoruz. Oynama şeklimizden ve şans yaratma şeklimizden memnunum. Daha fazla gol atmış olsaydık, harika bir sezondan bahsediyor olurduk. Son zamanlarda Crystal Palace’a karşı kötü bir maç oynadık ama Watford ve Everton’a karşı iyi bir cevap gösterdik. Sonra Leeds’e karşı 11’e 11 oynanırken, ilk günümden bu yana en iyi 15 dakikayı ellerimizle harcadık. Bu hırsla devam etmemiz gerekiyor, tekrar güven tazelememiz gerekiyor.”

Sakatlanan Ruben Neves’in durumu ve geleceği hakkında Bruno Lage: “Harika bir sezon geçirdi. Savunma yapabilen, hücum edebilen, gol atabilen bir orta saha oyuncusuna sahip olduğunuzda her şey daha da kolaylaşıyor, o bizim için çok önemli. Onun gibi oyuncu bulmak çok zor. Ona yeni bir sözleşme için iyi bir teklif yapacağımızı biliyorum ama bu futbol, her şey olabilir. Şu anda bizim için büyük bir kayıp ve neler olabileceğini bilemezsiniz. Sezonun sonunda diğer takımların ona bakacağını tahmin edebiliyorum.”

Steven Gerrard yönetimindeki Aston Villa’daki değişiklikler hakkında Bruno Lage: “Bizim için büyük bir meydan okuma olacak. Gerrard üst düzey bir oyuncu ve şimdi bir yönetici olarak çok deneyimli. Villa, en iyi oyunculara sahip devasa bir kulüp ve hep öyle olacak. Oynamak istediğimiz gibi oynamamız için özel bir meydan okuma. Philippe Coutinho’yu farklı bir rolde kullanıyorlar, bazen forvet olarak oynuyor, bazen sağda bazen solda, bazen orta sahada. Onları bunun için bırakırsak, forvetlerinin boşluklara girmekte ne kadar iyi olduğunu ve 90 dakika boyunca inişli çıkışlı beklere sahip olduklarını tekrar görebiliriz. Gayet güçlüler ama biz de iyi bir andayız, yarınki maç için heyecanlıyız.”

Kaynak: https://www.wolves.co.uk/