Lage: “Futbolumuzu geliştirmek istiyoruz!”

Leeds United maçı hazırlıklarını sürdüren Wolverhampton patronu Bruno Lage, maç için düzenlenen basın toplantısında düşüncelerini paylaştı.

Takımdan beklentileri hakkında konuşan Wolverhampton patronu Bruno Lage: “Bu sezon hedefimiz, geçen yıl yaptıklarımızı geliştirmek ve daha iyi futbol oynamak. Ana hedef kesinlikle bu. Geçen sezondan dersler alıp elimizden gelenin en iyisini yapmak istiyoruz.”

Kadrosunu desteklemek için daha fazla transfer olasılığı hakkında Bruno Lage: “Bu sezon beş yedek oyuncu değişikliği olacak ve sadece güçlü bir takıma değil, güçlü bir kadroya sahip olmak da çok önemli. Henüz yeterli oyuncumuz yok ama bu gayet normal. Ben sadece herhangi bir oyuncu istemiyorum, hırslı ve takımı geliştirebilecek oyuncuları istiyorum. Taraftarlara mesajım sabırlı olmaları ve bizi desteklemeye devam etmeleri. Transfer döneminin kapanmasına daha zaman var ve önümüzdeki birkaç hafta içinde herkesin gurur duyacağı bir kadroya sahip olacağımızdan eminim.”

Nottingham Forest’ın Morgan Gibbs-White’a olan ilgisi üzerine Lage: “Morgan için teklifleri reddettik çünkü o benim için ve inşa ettiğimiz dinamik için önemli bir oyuncu. O burada çok mutlu. Antrenmanda her gün çalışması bana bunu gösteriyor. Menajer, oyuncu ve takım arkadaşları arasında bu bağ varsa, o zaman her şey yolunda demektir. O zinde ve elinden gelenin en iyisini yapmak için motive durumda.”

Conor Coady’nin geleceği hakkında Lage: “Futbolda tanıdığım en iyi insanlardan biri. O hala benim kaptanım. Onun ve kulüp için neyin en iyi olduğunu anlamam gerekiyor. Takımımın nasıl geliştiğine ve dinamiklerine bakıyorum. bir şeyler yaratıyoruz. Bu sezon öncesinden beri dörtlü savunma ile oynamaya çalışıyoruz. Savunmada oynayabilecek altı oyuncum var. Ama Conor’a ve kulübe verdiklerine büyük saygım var. Her şeyi değerlendiriyoruz.”

Kaynak: https://www.wolves.co.uk/