Lage: “100 milyon sterlinlik bir teklifi kim reddedebilir?”

Wolverhampton menajeri Bruno Lage, Newcastle United maçı için katıldığı basın toplantısında sorulan soruları yanıtladı.

Sakatlıklar hakkında Bruno Lage: “İlk günden beri her oyuncuyla her şeyi çalışıyoruz. Herkesin her an oynamaya hazır ve formda olmasını istiyorum. Antrenmanlarda bana gösterdikleri şeylerden sonra karar vermek benim için kolay olacak. Herhangi bir problem yok. Nelson Semedo ve Ki-Jana Hoever takım antrenmanlarına geri döndü.”

Ruben Neves hakkında Bruno Lage: “Başlangıçta ciddiydi, şimdi beklediğimiz kadar ciddi değil. Maçlarda oynamak için kendini toparlayabilirse sezon bitmeden ne olacağını göreceğiz.”

Ruben Neves’in transfer dedikoduları hakkında Bruno Lage: “United mı yoksa diğer takımlar mı bilmiyorum, bildiğim şey burada bizimle olduğu ve onun özel bir oyuncumuz olduğu. Bu sezon gösterdiği performans çok iyi. Ayrıca oynama şeklimiz, daha iyi bir Ruben gösterebileceğini ve oynama şeklinin takımımızı farklı bir seviyeye getirdiğini düşünüyorum. Böyle bir oyuncuya sahip olduğunuzda, yapılacak en iyi şey maaşını ve sözleşme yıllarını iyileştirmektir. Ama kim bilir, onun gibi belirli bir pozisyonda, savunma ve hücum yapabilen, üst düzey bir profesyonel ve en iyi oyuncuya sahip olduğunuzda nelerin olacağını bilemezsiniz. Kesinlikle harika bir adam, büyük takımlar bu tür oyuncuları satın almak için 100 milyon sterlin ile hazır bekliyorlar.”

Benfica yıllarında Joao Felix’i kaybetmesi örneğini veren Bruno Lage: “Benfica’da Joao Felix ile kalmayı tercih ederdim ama 120 milyon euro geldi ve bir anda gitti. Bunlar Wolves’un stratejisine de bağlı, bu yüzden son iki transfer döneminde oyuncu bulmak çok zordu çünkü iki ya da üç transferden sonra bize yardımcı olacak doğru fiyata ve doğru yaşta en iyi oyuncuları bulmak istiyoruz. Yıllar geçince aynı şekilde bize ekonomik kazanç sağlayabilirler. Bugünlerde olanlar sadece Wolves ile ilgili değil, hangi kulüp 80, 90 veya 100 milyon sterlinlik bir teklifi reddedebilir? Beş ya da altı!”

Fabio Silva hakkında konuşan Lage: “Fabio önemli bir durumun kurbanı. Raul Jimenez gibi bir oyuncu ile rekabet etmeye çalışıyor. Her gün antrenmanlara geliyor ve yarışıyor. Son zamanlarda performansı iyiydi, ancak bir maç hiçbir şeyi değiştirmiyor. Çalışmaya devam ediyor.”

Gelecek sezon planları hakkında Bruno Lage: “Arkamızda çok fazla yatırım yapmaya hazır takımlar var. Gelişmeye ve farklı yarışmalar için savaşmaya hazırlar, bu yüzden Premier Lig’deki tüm kulüplere karşı savaşmak için doğru takımı kurmak bize kalmış.”

Kaynak: https://www.wolves.co.uk/