Koulibaly United yolcusu mu?

Napoli patronu Carlo Ancelotti, ırkçı istismarın Kalidou Koulibaly’yi kulüp dışına çıkaramayacağı konusunda ısrar etse de Senegalli oyuncunun 90 milyon sterlin karşılığında Old Trafford’a gideceği dedikoduları yayılmaya devam ediyor.

Manchester United tarafından aranan Senegalli savunmacı, geçtiğimiz ayda Napoli’nin İnter Milan’ı yenmesiyle maymun tezahüratlarına maruz kalmıştı.

Yalnız lig lideri Juventus’un 9 puan arkasında yer alan Ancelotti, ManU’nun 90 milyon İngiliz Sterlini’nin ilgisini çekmesine rağmen Koulibaly’yi koruduğundan emin. İtalyan teknik adam yaptığı açıklamada, “Irkçılık sorunu nedeniyle İngiltere’de Koulibaly’nin ayrılabileceğini yazıyorlar. Sanmıyorum çünkü Koulibaly Napoli’de mutlu. Diğerleri gibi ırkçılık mevzusunda üzülüyor, ancak bu bir elveda için tetikleyici olmayacak. Çok sevdiği ülke olan İtalya’da ve Napoli’de kalmak istiyor” şeklinde konuştu.

United tüm dikkatini, 2014 yılında 6,5 milyon euro karşılığında Napoli’ye katıldığından beri Avrupa’nın en iyi savunucularından biri olan Koulibaly’e yöneltti. Kırmızı şeytanlar, Pazar günü Wembley’de Tottenham’ı 1-0 yendikten sonra Mayıs ayından bu yana ilk kez arka arkaya iki maçta gol yememe başarısı gösterdi. Ancak bu istatistiğe rağmen David De Gea’nın Spurs maçında ikinci yarıda 11 kurtarış yapmak zorunda kalması Manchester United için inandırıcı bir savunma gösterisi olmadığı yönünde yorumlandı. Bu sebeple Manchester’ın kırmızı yakasının Koulibaly transferi için kesenin ağzını açacağı gelen haberler arasında. Mourinho döneminde takıma katılan yüksek maliyetli savunma oyuncuları hakkında ise kulüp tarafından nasıl bir karar alınacağı merakla bekleniyor.

Kaynak: https://talksport.com