Kolasinac, Bundesliga’ya geri dönüyor!

Bayer Leverkusen, Arsenal’den Sead Kolasinac’ı Bundesliga’ya geri döndürmek için görüşmelerini sürdürüyor.

Sky in Germany’nin yayınladığı haberde Mikel Arteta’nın planlarında Kieran Tierney ve Ainsley Maitland-Niles’ın gerisinde kalan Bosna-Hersekli oyuncu için çalışmalarını hızlandırdığı yer aldı. Daha önce eski kulübü Schalke ile anılan 27 yaşındaki oyuncunun; Almanya’da doğmuş olması ve ailesinin orada yaşamasından dolayı transfere sıcak baktığı düşünülüyor.

2017 yılında Schalke ile sözleşmesini tamamlayıp, serbest oyuncu olarak Arsenal’in kardosuna katılan Sead Kolasinac, takımı adına 107 maçta forma giydi. Bu sezon West Ham United ve Leicester maçlarında 90 dakika forma giyen Kolasinac, geçtiğimiz günlerde kaybedilen Liverpool maçında ise yedek olarak kadroda yer buldu. Bukayo Saka, Kieran Tierney ve Ainsley Maitland-Niles gibi aynı pozisyonda oynayabilen oyuncuların kadroda yer almasından dolayı; son zamanlarda kendisinden beklenilen performansı sunamayan oyuncunun ayrılması bekleniyor.

Transfer döneminin tamamlanmasına sayılı günler kala kaynak arayışında olan Arsenal’in oyuncunun transferinde engel çıkartmaması bekleniyor.