Klopp: “Zirveye yakın olmak istiyorsak puan kaybedemeyiz!”

Liverpool patronu Jürgen Klopp, Crystal Palace maçı için düzenlenen basın toplantısında takımı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Roberto Firmino’nun durumu hakkında Klopp: “Hazır değil. Bobby, önümüzdeki haftaya kadar takımla antrenmanlara başlayamayacak. O zaman bekleyip ne durumda olduğunu görmemiz gerekecek. Şu an için bu kadarını biliyorum.”

Mohamed Salah’ın yeni sözleşme görüşmeleri hakkında Jürgen Klopp: “Söylenecek bir şey yok, özellikle benden, çünkü bunlara karışmam. Açıkçası durumun ne kadar keskin göründüğüyle ilgileniyorum. Tam yerinde, gerçekten iyi ama söyleyecek başka bir şey yok. Sözleşme görüşmeleri benim uzmanlık alanım değil. Bundan dolayı bu konuda konuşacak herhangi bir yetkinliğim yok.”

Crystal Palace maçı kadrosu hakkında Klopp: “Program hakkında konuştuk, bu bizim için normal ve haftada üç maç yapıyoruz. Pazar, Çarşamba, Cumartesi… Bizim için zor bir gün, bu yüzden bunu düşünmeliyiz. Şimdiye kadar bir şekilde geldik ve çocuklar gerçekten iyi bir iş çıkardı. Yine değişiklikler yapacağız, bu açık. Kadroyu ayakta tutmak için dengeyi sağlamak zorundayız.”

Şampiyonluk mücadelesi hakkında Klopp: “Diğer takımların durumuyla çok fazla ilgilenmiyorum, ancak bizim için iyi bir başlangıç oldu. İyi futbol oynadık ama gerçekten en üst sıralarda olmak istiyorsanız puanları boşa harcamamak zorundasınız. Bu böyledir ve devam ediyoruz. Diğer takımların sonuçlarına şaşırmıyorum. Sadece dediğim gibi zirvede kalmak istiyorsak, puan kaybetmememiz gerekiyor. Bunun bilincinde hareket ediyoruz ve planlar yapıyoruz.”

Kaynak: https://www.liverpoolfc.com/