Klopp: “Zirve heyecan verici gözüküyor!”

Wolves ile karşılaşacak olan Liverpool’da Jürgen Klopp, Merseyside galibiyetinin ardından çıktığı basın toplantısında özel düşüncelerini paylaştı.

Everton mücadelesi hakkında Liverpool patronu Jürgen Klopp: “Çok parlak futbol anları oldu. Önemli olan duygularımızı tamamen kontrol ediyorduk. Agresif olmamız gerektiğini bilerek olabildiğince sakin olmak istedik. Oyunun başlaması her şeyi sakinleştirdi. Geldiğimden beri Goodison’daki en iyi performansımızdı.”

28 günde çıkacakları dokuz karşılaşma hakkında Jürgen Klopp: “Zor programa alışığız. Aralık ortasına veya sonuna kadar nasıl olacağını görmemiz gerekiyor ama bu sürekli bir konuşma. Çılgınca. Her zaman çılgındı ve her zaman çılgın olacak. Noel zamanına ulaşana kadar her şey yolunda gözüküyor. Bu bir gelenek, hepsini anlıyorum ama Aralık sonunda gerçekten zor olacağını düşünüyorum.”

Puan tablosu ve şampiyonluk yarışı hakkında Klopp: “Burası en yüksek kalitede bir lig. Bu ligde tek bir maç kazanmak için bu kadar iyi olmanız inanılmaz hissettiriyor. Kasım veya Aralık’ta ligi kazanamazsınız ama belki kaybedebilirsiniz. Şu anda bunu bir şampiyonluk yarışı olarak göremiyorum ama açıkçası heyecan verici. Manchester City veya Chelsea’nin kaybetmelerini umduğumu düşünerek maçları izlemiyorum. Oynanacak çok maç var, sadece şimdi bir sonrakine odaklanalım.”

Mohamed Salah’ın bencil olup olmaması hakkında Jürgen Klopp: “Bununla ilgili özel bir konuşma yapmadık çünkü gerekli değildi. Bunlar doğal olarak oluyor. Bizden asla çok bencil olduğu ya da her neyse, çünkü asla olmadığı yönünde bir eleştiri olmadı. Yeterince sakin ve teknik olarak yeniden gelişti, böylece farklı durumlarda doğru şeyleri görmek için daha fazla zamanı oluyor. Çoğu zaman doğru kararı veriyor.”

Sakatlıklar hakkında Jürgen Klopp: “Gomez ve Keita, sanırım artık geri dönüyor. Onları antrenmanda görmek gerçekten güzeldi, harika görünüyorlardı. Önümüzdeki iki üç günü değerlendirip gereğini yapacaklar. Hiçbir şey olmazsa yine onları bekleriz.”

Diogo Jota hakkında Jürgen Klopp: “Diogo inanılmaz bir oyuncu, adeta paket bir oyuncu. Her şeyi yapabiliyor. Kişiliği var, gerçekten zeki, organize, güzel bir şekilde yapılandırılmış. Onu ilk gördüğümde benim için iyi bir oyuncu olacağını biliyordum. Her durumda çok yoğun, teknik olarak harika bir seviyede. İnanılmaz bir kalitesi var.”

Kaynak: https://www.liverpoolfc.com/