Klopp yoğun fikstüre destek istedi!

FA Cup yarı finalinde Manchester City ile karşılaşacak olan Liverpool‘da patron Jürgen Klopp, maç için düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Yoğun fikstür hakkında Jürgen Klopp: “Bu normal bir problem. İki yarı finaldeyiz, yani bizim sorunumuz bu. Ancak başlama vuruşu çok büyük bir fark çünkü her saat toparlanmak için önemli. Bu zamanlamaları bir kez olsun anlamıyorum. İnsanlar bir futbol maçı izlemek istiyor ama bir takımın diğerine göre avantajlı olması gerektiğini düşünmüyorum. Gerçekten ligin ve yayıncının en azından yardım etmeye çalışması gerektiğini düşünüyorum.”

Manchester City’nin daha fit gelip gelemeyeceği hakkında Jürgen Klopp: “Geçen hafta Manchester City ile oynamadan önce böyle olmuştu. Bir deplasman maçımız vardı ve ertesi gün geldik. Seyahat etmek bu zamanlarda oldukça yoğun. Bir avantaj sağlayacak mı? Hiçbir fikrim yok. Her iki takım için de maçlarının yoğun geçtiğini düşünüyorum.”

Bir kez daha Manchester City ile karşılaşacak olmaları hakkında Jürgen Klopp: “Bu maçlar hakkında çok düşünüyoruz. City geçen hafta gerçekten güçlüydü ve elimizden gelenin en iyisini yapamadık. Bu yüzden elimizden gelenin en iyisini yaptığımız bir oyun görmek istiyorum. Neden bunu denemiyoruz? Çocuklar oyunda çok iyi şeyler yaptılar, ancak birkaç şey vardı ve farklı bir seviyede performans gösterebileceğimizi biliyorum.”

FA Cup’ın önemi üzerine Jürgen Klopp: “FA Cup büyük bir yarışma. Şimdiye kadar yarı finale bile çıkamadık, bu yüzden Wembley’de ilk yarı final deneyimimiz olacak, ama hiç olmamasından daha iyi. Şimdi oradayız ve bu, bizim için her şey demek. Umarım taraftarlar Londra’ya gidebilir, şu an için trenler durdu ve Manchester City ile Liverpool arasındaki yarı finalin hak ettiği atmosfere sahibiz.”

Penaltı antrenmanı yapıp yapmadıkları hakkında Jürgen Klopp: “Bunu sürekli yapıyoruz. Kupa maçlarında sık sık bu yaşanıyor. Dün gece penaltılara gidebilirdi, bu yüzden çocuklar hangi köşeyi seçeceklerini hatırlamalılar.”

Mohamed Salah’ın durumu hakkında Jürgen Klopp: “Mo’yu dinlendirmek kolay. Umarım iyi olur, 12 maçımız daha var ve bizim için en uygun halinde olur. Fırsatımız şu an için bu kadar. Mo son maçta dört gol atmış olsa bile Benfica maçına başlayamazdı. Hikaye yok, sadece bir ihtiyaç.”

Diogo Jota hakkında Jürgen Klopp: “Diogo maçtan hemen sonra biraz toparlandı. İyi olma ihtimali yüksek ama yarın durumuna bir kez daha bakmamız gerekiyor. İşte bu kadar.”

Kaynak: https://www.liverpoolfc.com/