Klopp, “Yarış sadece iki takım arasında geçmeyecek”

Jürgen Klopp, bu sezon Premier Lig şampiyonluk yarışının sadece iki takım arasında geçmeyeceğini ve Manchester City’den önce maça çıkmanın herhangi bir fark yaratmayacağını söyledi.

Liverpool, cumartesi günü sahasında Arsenal’i ağırlayacakken, Manchester City ise pazar günü Bournemouth ile karşı karşıya gelecek.

Liverpool patronu, sezonun ikili bir yarışma olmayacağı konusunda ısrar ederek, “Bu sezon yarışın sadece Manchester City ve bizim aramızda geçmeyeceğini biliyorum. Bu yüzden ikinci biz miyiz yoksa başkası mı o konuda da açıklama yapamam. Yine çok büyük bir sezon oynamalıyız. Geçen sezon harika bir sezon geçirdik fakat daha fazlasını yapmalıyız. Kendimizi geliştirmemiz için zamana ihtiyacımız var fakat şu an kimse sahada kimin olacağını bile umursamıyor” dedi.

Alex Oxlade-Chamberlain’in yeni sözleşme imzalamasına da değinen Klopp, “Haberlerden herkes mutlu. Onun yeteneklerinden ve isteğinden asla şüphe duymadık ve duymayacağız. O tekrar sahalara döndü ve oynamak için hazır. Bizim gibi o da mutlu” diye konuştu.

Leave a Comment