Klopp: “United’ın yaşadıkları bizi ilgilendirmiyor!”

Manchester United maçı için hazırlıklarını sürdüren Liverpool patronu Jürgen Klopp, maç için düzenlenen basın toplantısında düşüncelerini paylaştı.

Düzenlenen basın toplantısına sakatlık güncellemesi yaparak başlayan Klopp, takımı hakkında merak edilenleri açıkladı. Klopp, “Takım gayet iyi gözüküyor ama içinde bulunduğumuz durumları tekrar gözden geçirmemiz gerekiyor. Atletico Madrid maçından sadece iki gün sonra tekrar sahaya çıkıyoruz ve formda olduğumuzdan emin olmalıyız. Bunlar tipik durumlar ve aslında bir bakıma böyle zamanlara alışkınız. Şu anda kimin %100 müsait olduğunu ve kimin olmadığını söyleyemem, kesin bir veri bulunmuyor. Net olan bir şey vermem gerekirse, Curtis bizimle bugün antrenmanlara katılacak. Tüm seanslarda yer almasını bekliyoruz, Thiago ise hala formasından uzak. Antrenmanlara başlaması için henüz erken gibi duruyor, şu an sadece koşuyor. Bunu yapabilmesi bile hepimiz için iyi bir haber” dedi.

Sakatlık güncellemesinin ardından Manchester United’ın Atalanta performansı ve Paul Scholes’un yorumlarının hatırlatılması üzerine rakibi hakkında konuşan Klopp, United’ın içinde bulunduğu olumsuz koşullar nedeniyle ellerini ovuşturup, kolay bir maç imajı çizmediğini söyledi. Klopp, “Maçı izliyordum ve ellerimi ovuşturduğum bir saniye bile olmadı, bunu kesinlikle söyleyebilirim. Bunun için herhangi bir sebep yoktu. Atalanta ilk yarıda United’a karşı büyük sorunlara neden oldu, ancak o yarıda bile United’ın üç açık şansı vardı. İkinci yarı ise United’ın maçı istediğinin bir göstergesiydi, bu da sorunlara neden olabilir. Rakibimizin neler yaşadığıyla ilgilenmiyoruz, sadece onların sahip olduklarına bakıyoruz. Takımı gerçekten iyi bir rakibe karşı zorlu bir maça hazırlıyorum” diye konuştu.

Manchester United sorularına üstü kapalı cevaplar vermesinin ardından Klopp’a Steve Bruce’un yaşadığı olumsuz süreç soruldu. Yaşanılan süreçleri olağan karşılayan Klopp, menajerlerin toplumdan olumsuz etkilenmemesi için sosyal medyadan uzak kalmasını istedi. Klopp, “Sosyal medya mı? Okumayın, izlemeyin, özellikle ortalama veya kötü dönemlerde. Dünyadaki her menajere verebileceğiniz en iyi tavsiye bu. Eğer böyle bir şey olduysa Steve Bruce için gerçekten üzgünüm. Bence modern futbolda bir menajer için en önemli beceri, eleştirinin size çok yaklaşmasına izin vermemek ya da görmezden gelmektir. Ben de öyle yapıyorum. Tek tavsiyem bu olabilir ama böyle şeyleri doğru bulmadığımı da söylemek istiyorum” dedi.

Kendisine sorulan Manchester United sorularından kaçamayan Klopp, son olarak rakibinin gücünden bahsetti. Klopp, “Hepimiz futbol dünyasının nasıl olduğunu biliyoruz. United-Liverpool devasa bir oyun, bunun ne anlama geldiğinin farkındayız. Manchester United sonuçlarından çok memnun değil ama hepimiz inanılmaz şeyler yapabildiklerini biliyoruz. Bunu zaten defalarca kez gördük. Bu yüzden esas olarak kendimize odaklanmaya çalışacağız. Onların potansiyellerini biliyoruz, dikkatli olacağız” diye belirtti.

Kaynak: https://www.liverpoolfc.com/