Klopp, “United maçı belirleyici olmayacak”

Jürgen Klopp, Pazar günü Manchester United’a karşı oynanacak olan maçın Liverpool’un Premier Lig şampiyonluğu umutları için belirleyici olmayacağını söyledi.

Alman menajer sonuç ne olursa olsun Liverpool’un şampiyonluk yarışında olacağını belirterek, oynanacak maçın kader maçı olarak nitelendirilmemesi gerektiğini vurguladı.

Jürgen Klopp, Sky Sports ile gerçekleştirdiği birebir röportajda önemli açıklamalarda bulundu. Klopp, “Kendimize ve gerçekten etkileyebileceğimiz şeye odaklanmak için elimizden geldiğince çalışıyoruz. İnsanlar sadece gerginler çünkü başarıya ulaşmak için erken garanti istiyorlar. İnsanlar her zaman garanti ister ama bunu kimse veremez. İnsanlar avantaja sahip olduğumuz için farklı düşünüyor, böyle düşünürsek Tottenham’da arkadan geliyor ve onlarda aslında avantaja sahipler” dedi.

Röportaj genelinde maça büyük anlamlar yüklemenin gerekli olmadığını savunan Klopp, “Bu hafta sonunda ya da gelecek hafta sonunda farklı şeyler olmayacak, kesinlikle farklı kararlar çıkmayacak. Bu yarattığımız şey, ligin sonuna dek yarışta olmamızın temellerini oluşturuyor” diye konuştu.

Liverpool’daki hedefleri, Manchester City benzerliğiyle anlatan Alman menajer, “Şampiyonlar Ligi’nde oynanan maçlarla onların bizler gibi olduğunu herkes gördü. Beklenti her zaman büyük. Liverpool’da daha büyük. Yedi puan öndeyken Manchester City’nin maçlar kaybedeceğini düşünmedik, aynı şekilde bizim de kaybedeceğimizi düşünmedik fakat bazı şeyler değişiyor. Sonuna ulaşmak için 12 maç kaldı” dedi.

SÜREKLİ GEÇMİŞİ KONUŞUYORLAR”

Liverpool patronuna Liverpool’un geçmişte avantajlı olmasına rağmen kazanamadığı Premier Lig sezonları hatırlatıldı. Alman teknik adam ise takımın artık farklı bir yapıda olduğunu vurguladı. Klopp, “Elimizdeki tek sorun insanların sürekli şu anki yarışı dört, beş yıl öncesiyle karşılaştırması. Belki daha da eskisiyle karşılaştırmaları. Bizim bunlarla ilgimiz yok. Artık farklı bir kulübüz. Eğer istersen gelecekte bazı şeyleri değiştirebilirsin. Bazı şeyleri değiştirmek için yeterince çaba göstermek ve sabırlı olmak gerekiyor. Bunun için uğraşıyoruz” diye belirtti.

“MANCHESTER UNITED DEĞİŞTİ”

Pazar günü oynanacak olan Manchester United maçı öncesi rakibini değerlendiren Jürgen, “Onların Solskjaer’in takımın başına geçmesiyle değişime uğradıklarını biliyoruz. Örnek vermek gerekirse Herrera kariyerinin en iyi döneminde. Pogba ise artık daha farklı. Her zaman hızları ve istekleri vardı fakat artık doğru zamanlarda kullanıyorlar. Kesinlikle bizim için kolay olmayacağını biliyoruz. Hafta sonu neler olup biteceğini göreceğiz” dedi.

Leave a Comment