Klopp: “United deplasmanı asla kolay olmayacak!”

Old Trafford gezisine hazırlanan Liverpool patronu Jurgen Klopp, Manchester United maçı için düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Geçtiğimiz sezon alınan sonuçların bu maça etkisi olup olmadığı hakkında Klopp: “Geçen yılın sonuçlarıyla çok fazla ilgilenmedim, bunlar farklı oyunlar ve farklı durumlar. Bu hafta oynanacak maç ise diğerlerinden daha farklı olacak.”

Darwin Nunez’in Crystal Palace maçında gördüğü kırmızı kartı hakkında Jurgen Klopp: “Onun yokluğunda Bobby normal şekilde antrenman yaptı ve oynamak için hazır gözüküyor. Tabii ki Darwin ile konuştuk ve kendisi için çok hayal kırıklığına uğradı. Joachim Andersen’in yaptığı şeyleri biliyoruz, ancak dünyada bu tür şeyler yapan tek oyuncu o değil. Bildiğim kadarıyla buradayken daha önce hiç böyle bir durum yaşamamıştık, bu yüzden bu görüşmelerde uzman değilim ama hatasını anlıyor ve özür diledi, sonuçta hepimiz hata yapabiliriz.”

Naby Keita hakkında çıkan transfer haberleri hakkında Jurgen Klopp: “Haberlere cevap vermek zorundayım ama benim tarafımdan öğrenirseniz, bunların gerçeklik payının olmadığını bilebilirsiniz. Şu ana dek hastaydı ve yakın zamanda antrenmanlara geri döndü, artık gerçekten iyi görünüyor. Oynamadığı zamanlarda aşırı mutlu bir oyuncu değil, olmamalı da, bu yüzden şu an tamamen iyi.”

Old Trafford’da oynamanın zorluğu hakkında konuşan Jürgen Klopp: “United hiçbir şeyi veya her şeyi değiştiremez, bu yüzden neler olacağını bilmiyoruz, gerçekten zor bir hazırlık dönemi geçiyoruz, ancak sezonun başındayız ve zaten rakiplerimiz hakkında çok fazla bilgimiz yok. Zor ama sorun değil. United deplasmanı sonuçta asla kolay olmayacak, bu yüzden elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.”

Öfkeli Manchester United taraftarlarıyla karşılaşmanın daha zor olup olmayacağı hakkında Klopp: “Elbette daha farklı koşulları tercih ederim ama biz de olumsuz başladık ve iki beraberlik aldık. Bu koşullarda bizimle oynamak daha mı iyi? Bunu gerçekten bilmiyorum. Oyundaki tüm detaylarla uğraşmak zorundayız ve şu anda kimse ne olacağını bilmiyor. Tüm dünyanın izleyeceği bir maç olacak, her şeyin üstesinden gelmek için hazır olmalıyız.”

Erik ten Hag’a empati duyup duymadığından ve Liverpool’daki ilk günlerinden bahseden Jurgen Klopp: “Sanırım benim için daha kolaydı çünkü sezon başında gelmedim ve bir transfer dönemim yoktu. İngiltere’de insanlar ‘bu onun takımı değil’ deme eğilimindedir ama aslında ilk günden itibaren benim takımım olduğunu düşündüm, bu yüzden tüm performanslardan sorumlu hissettim. Ama günümüzle o günleri kıyaslayamayız, futbolda birçok değişti ve her gün değişmeye devam ediyor. Özellikle takımınızı yeniden inşa etmeniz gerektiğinde işler hiç kolay olmuyor.”

Ayrıca sakatlıklar hakkında yeni bir güncelleme yapan Livepool patronu Jurgen Klopp, Diogo Jota ve Curtis Jones’un Manchester United maçında forma giyemeyeceğini belirtti.

Kaynak: https://www.liverpoolfc.com/