Klopp: “Tuchel’in yaptıkları gerçekten olağanüstü!”

Liverpool patronu Jürgen Klopp, Chelsea maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Alman menajer, merak edilen soruları yanıtladı.

Sözlerine Chelsea maçının şampiyonluk için ne kadar önemli olduğu hakkında gelen soruyu yanıtlayarak başlayan Klopp, “Her iki takım için çok zor bir maç bekliyorum, hiçbir şekilde kolay geçeceğini düşünmüyorum. Her iki takım da gerçekten iyi organize olmuş durumda ve eminim ki büyük bir mücadele olacak. Eğer sahada olmasaydım yüzde 100 izleyeceğim oyunlardan biri olurdu. İsterseniz hemen hemen izlenmesi gereken bir maç. Chelsea açıkçası gerçekten iyi bir anda, geçen sezonun son kulüp maçında Şampiyonlar Ligi’ni kazandı ve inanılmaz oynadı. Bilmiyorum, sezonun son yarısında Thomas Tuchel gerçekten gelişti ve doğru yolda ilerliyor. Şimdi Romelu Lukaku’yu getirdiler, bu onları daha da iyi bir hale getirecek. Kötü olacaklarını düşünmüyoruz. Yani onlar zorlu bir rakip ama kötü bir zamanda değiliz. Yeteri kadar iyiyiz ve umarım bunu gösterebiliriz. Şampiyonluk konusu için erken diye bakıyorum. Güzel ve zorlu bir maç bizi bekliyor” dedi.

Chelsea maçının değerlendirmesinin ardından kendisine sık sık gelen bir başka soru ise transfer dönemiyle ilgili oldu. Transfer döneminin kapanmasına sayılı günler kala düşüncelerini aktaran Klopp, “Bizim için yoğun bir dört gün bekliyor muyum? Gerçekten yüzde yüz dürüst olmak gerekirse beklemiyorum ama asla bilemezsiniz. Bu her zaman böyledir. Birkaç kez daha söyledim, bir futbol maçı kazanmak için çok farklı neden var. Bir futbol maçı kazanmanın çok farklı yolları var ve her şey transferlerle ilgili değil. Ibou Konate’yi getirdiğimizi her zaman belirtmek zorunda kalmam biraz hayal kırıklığı yaratıyor, onun da maliyeti var. Etrafımıza baktığımızda herkesin bir şeyler yaptığını görüyoruz ve bizim için bu süreç bir bahane değil.. Sahip olduğumuz her şeyle devam etmek için çalışıyoruz. Üzerine inşa edebileceğimiz başka şeyler var. Bir süredir birlikteyiz, bu özel durumda artık evde oynuyoruz, bu bir avantaj olmalı ve bu tür şeyler transferler kadar önemli. Gerçekten başka kulüplere bakacak zamanımız yok. Tabii ki bir oyuncuyla anlaştıklarında haberleri falan görüyorum ama o zaman gerçekten ‘Nasıl dizilirler, ne yapabilirler?’ diye düşünecek zamanım yok. Onlarla oynadığımızda bunu düşünüyoruz ve bence bu yeterli. Transfer konusu için söylenecek başka bir şey kalmadı” ifadelerini kullandı.

Transfer konuşmalarının ardından tekrar Chelsea maçına dönen Klopp, meslektaşı Thomas Tuchel hakkında yorumlarda bulundu. Klopp, “Thomas’ın Chelsea’de yaptığı şey kesinlikle olağanüstü, bunu söylemeliyim. Orada büyük bir etkisi olacağından asla şüphe duymadım. Bu kadar çabuk mu olacaktı? Bence o bile tam olarak bunu beklemiyordu. Ancak dün gece yılın teknik direktörü ödülünü kazandı ve kesinlikle bunu hak etti. Geçen sezon ondan daha büyük bir etki bırakan kimse olmadı. Gerçekten hak etti. Daha önce de söyledim, finansal zenginlik ve futbol bilgisinin birleşimi hepimiz için her zaman bir tehdittir, bu böyledir. Yani yaptıkları gerçekten çok iyi, buna hiç şüphe yok. Thomas olağanüstü bir yönetici ve koç, bu yüzden tüm saygımla onu destekliyorum” dedi.

Kaynak: https://www.liverpoolfc.com/