Klopp, “Tottenham düşündüğünüzden fazlasını yapıyor”

Liverpool menajeri Jürgen Klopp, Tottenham maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında kameraların karşısına geçti. Sakatlık sorunlarıyla başa çıkmakta zorluk yaşayan Alman teknik adam, Joel Matip’in de zorlu maç öncesi şüpheli durumda bulunduğunu belirtti.

Geçtiğimiz hafta sonu oynanan ve eşitlikle sonuçlanan Fulham maçında sakatlanarak oyundan alınan Matip’in Tottenham karşısında oynayıp oynayamayacağı gizemini korumaya devam ediyor. Klopp, sakatlık sorunları nedeniyle Fulham maçında Jordan Henderson’ı bir diğer orta saha oyuncusu Fabinho ile birlikte merkez ikilide değerlendirmişti.

Basın toplantısında Joel Matip hakkında görüşlerini dile getiren Klopp, “Henüz bilmiyorum. Sadece iki gün önce oynadık, sahayı sırtında spazmlarla terk etti. Fizyolar onun üzerinde neredeyse 24 saat çalıştı, bu yüzden göreceğiz. Bugün başka bir seansımız var, sonra göreceğiz” dedi.

Matip’in sakatlığı, Virgil van Dijk, Joe Gomez, Diogo Jota ve Thiago Alcantara gibi birçok birinci takım oyuncusu olmayan Klopp için son darbe oldu. Her şeye rağmen orta saha oyuncusu Naby Keita’nın Tottenham maçı ile sahalara geri dönüşüne hazırlanan Klopp, “Belki Naby. Dün uzun süreli ısınmaya dahil oldu. Bugün başka bir seans var, nasıl tepki vereceğini görmemiz ve bunun hakkında bir karar vermemiz gerekecek. Diğerleriyle mi? Hayır, başka kimse yok” diye konuştu.

Rakibi Tottenham’ın Jose Mourinho yönetiminde önemli işler gerçekleştirdiğine de değinen Alman menajer, Mourinho’nun sadece kontra ve savunma futbolu ile bu konuma ulaşmadığını da vurguladı. Klopp, “Muhtemelen düne kadar çok başarılısın, bugün bunu kanıtlamazsan insanlar senin peşinden gider. İşte böyle. Mourinho bunun farkında ve her zaman üst seviye bir menajerdi. Onları bir sonuç makinesine dönüştürdü. Sonuçları var, iyi performansları var, zirvede değillerse bile yine de kazanıyorlar. Bu konuma sadece savunma ve kontra futboluyla geldiğini düşünmüyorum. Bizim yaptığımız ya da yapmak istediğimiz şeyleri de gösteriyorlar. Böyle bir konuma sadece savunma ve kontra ile gelemezsiniz. O bunun farkında. Kolektif olarak savunuyorlar. Tüm bu tür şeyler çok etkileyici” diye belirtti.

Kaynak: https://www.skysports.com