Klopp: “Tepki göstermek zorundayız!”

Ligin zirvesinde yer alan Arsenal ile karşı karşıya gelecek olan Liverpool‘da patron Jurgen Klopp, katıldığı basın toplantısında birçok konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Arsenal hakkında konuşan Klopp: “Farklı bir takım oldukları açık, net. Mikel bu takımı birkaç yıldır kuruyor ve açıkçası sonuç oldukça etkileyici. Oynama biçimlerine bakarsak onları izlemesi eğlenceli, dürüst olmak gerekirse süper gözüküyorlar ve gerçekten iyi bir futbol oynuyorlar. ​Çok iyi oyunculara sahipler ve iyi bir maç planları var. Bizim hakkımızda ise tam olarak söyleyebileceğiniz şeyler bunlar değil, yani aslında bu size durumun ne olduğunu gösteriyor. Ama en azından bir süreliğine yine Anfield’dan bahsedebiliriz. Bu nedenle evimizdeyiz ve her şeye rağmen tepki göstermek zorundayız, göstermeliyiz. Yine takım olarak gelişim göstermeliyiz. Pazar günü kesinlikle deneyeceğimiz şey bu olacak.” 

Takımı hakkında konuşan Jurgen Klopp: “Bir takımı çok daha iyi yapan şeyler maçlarda sahip olunan iyi anlardır. Son zamanlarda çok top kaybediyoruz, topu alıyoruz ve tekrar geri veriyoruz. Chelsea maçında yine bunları yaşadık. Hatta maçın analizini yaparken böyle bir şey olduğunu gördüğünüzde bilgisayarın bozuk olabileceğini düşünüyorsunuz. Her şey çok hızlı gerçekleşiyor ve sürekli al-ver yapıyoruz. Chelsea maçında sevdiğim şeylerse takımın gösterdiği tutkuydu, gösterdiğimiz istek hoşuma gitmişti. Ama bize karşı iki gol atmışlardı, bunlar iptal olmuş olabilir ama 1-0 geride olsaydık nasıl görüneceğimizi tekrar kanıtlamamız gerekiyor. Ama o maç artık geride kaldı, şimdi yeni bir şansımız var ve bu her zaman için böyledir. Maça hazırlanmak için iki günümüz daha var yani toplamda üç antrenmanımız daha var. Bu da bize çok yardımcı oluyor, şimdi bu maç için bir şeyler deneyeceğiz. Anfield’a ihtiyacımız olduğu açık ve bu yüzden Chelsea maçından sonra insanların “Tamam, bu öncekinden daha iyiydi” diye düşündükleri birkaç şey gördüğünü düşünüyorum. Şimdi bunların üstüne gidelim istiyorum.”

Anfield’ın maça etkisi ve önemi hakkında Jurgen Klopp: “Çok önemli. Açıkçası deplasman maçlarında belki de 50,000 Liverpool taraftarına ihtiyacımız var ve bu biraz farklı görünebilir. Güvenmemiz gereken tek şey bu değil, “Tamam, bu Anfield, bu yüzden kazanacağız” diye düşünmüyoruz. Çok zorlu maçlarımız oldu ve ne yazık ki burada da maçlar kaybettik, bu hiç yardımcı olmadı. Ancak burada taraftarlarımızın, zeminin ve ardından çocukların birleşiminin oldukça iyi bir kombinasyon olduğu bir sır değil, bu yüzden bizim de eklememiz gereken şey bu. Evet, buna tam bağlanıp güvenmiyoruz ama etkisini kabul ediyoruz. Her şeye rağmen takımı itmek zorundayız! Şu anda bunu yapabileceğimize dair çok iyi bir his var içimde.”

Sakatlıklar hakkında Jurgen Klopp: “Tamamen normal olan Virgil antrenmana geri döndü. Luis ve Thiago antrenmanları tamamen normal. Luis ile planımız Leeds United maçı için yüzde 100 hazır olması. Yine iyi görünüyor, her şey yolunda fakat bu, uzun bir sakatlıktı, bu yüzden dikkatli olmalıyız. Thiago ise biraz daha farklı görünüyor. O kadar uzun süre dışarıda değildi, takımla üç veya dört kez antrenman yaptı ve bu maç için uygun olabilir. Ancak bugün nasıl hissettiğini kontrol etmeliyiz.”

Kaynak: https://www.liverpoolfc.com/