Klopp: “Tekrar sahaya çıkacağımız için heyecanlıyız!”

Unai Emery yönetimindeki Aston Villa ile karşılaşacak olan Liverpool‘da teknik direktör Jürgen Klopp, maç için düzenlenen basın toplantısına katıldı.

Sakatlıklar ve eksik oyuncular hakkında Jürgen Klopp: “James Milner hala tam olarak iyileşmedi, birkaç maç için sahalardan uzak kalacak. Aynısı Roberto Firmino için de geçerli. Onunla gün gün görüşeceğiz. Alex Oxlade-Chamberlain iyi. Trent Alexander-Arnold ise hastaydı. Umarım Trent daha iyi olur, bakalım neler olacak.”

Premier Lig’in yeniden başlaması hakkında Jürgen Klopp: “Bu konuda gerçekten heyecanlıyız. Tekrar sahaya çıkacağımız için çok mutluyuz. Bütün oyuncular geri döndü ve gerçekten buna odaklandı, bu herkes için çok önemli. Bazıları güvenlerini yeniden kazanabilir. Neler olacağını gerçekten dört gözle bekliyoruz ama bunun yoğun geçeceğini biliyoruz. Puan tablosunda çok daha heyecanlı noktalarla aramızda boşluklar var ama kendimizi yumruk mesafesinde görüyoruz ve rakiplerimizi kovalamak zorundayız, öyle yapacağız. Dün gece takımımdan iyi işaretler gördüm. Her şeyden memnun değildim ama olumlu şeyler vardı.”

Verilen aranın kadrosunu nasıl etkileyeceği hakkında Jürgen Klopp: “Henüz bilmiyoruz. Sadece tahmin ediyoruz. Umarız olumlu bir etkisi olur. Artık ara vermeyi düşünmüyoruz, şimdi yeni bir şeyin başlangıcını yaşıyoruz. Boxing Day ile başlayarak daha iyisini yapabileceğimizi biliyoruz.”

Aston Villa’nın yeni patronu Unai Emery yönetiminde bilinmez olup olmadığı hakkında Klopp: “Evet. Ama bence belirli bir futbol türü bekleyebilirsiniz. Villarreal’de inanılmaz bir iş çıkardı ve ilk birkaç maçta gördüğümüz şeyin oldukça benzer olduğunu görebiliyorduk çünkü bu iyi bir oynama şekli ve onun tarzı. Tam olarak ne bekleyeceğimizi bilmiyoruz ama en azından bize nasıl sorun çıkarmaya çalışacaklarına dair bir fikrimiz var, bu yüzden hazırlandığımız şey bu.”

Jude Bellingham haberleri hakkında Jürgen Klopp: “Bu soruyu sormak için yanlış kişiyim, bilmiyorum. Ocak ayı bizim durumumuzda her zaman hazırlıklı olduğumuz bir dönemdir, bu böyledir. Bizim açımızdan hangi fikirlere sahip olduğumuz ve gerekliliğin ne olduğu belli. Gerisi yüzde 100 bizim elimizde değil. Biz her zaman elimizdekilerle çalışıyoruz ve bu değişmeyecek.”

Sportif direktör Julian Ward’ın takımdan ayrılması hakkında Klopp: “Julian’ın bunu bana söylemesi sürpriz oldu ama ayrılacağı güne kadar birlikte çalışmaya devam ediyoruz. Yüzde 100 kararlı gözüküyor ve her şey yolunda, emin olabilirsiniz her şey.”

Kaynak: https://www.liverpoolfc.com/