Klopp takımından iyi bir başlangıç istiyor!

Liverpool menajeri Jürgen Klopp, hafta sonu oynanacak olan Norwich City maçı için düzenlenen basın toplantısında bir dizi konuya değindi. Sezonu Norwich City maçıyla açacak olan Liverpool’da Klopp, merak edilen birçok soruya yanıt verdi.

Basın toplantısına yeni sezonu ve taraftarların sahalara geri dönüşünü değerlendirerek başlayan Klopp; “Geçen Pazar ve Pazartesi taraftarların bizimle birlikte olduğunu biraz hatırladık. Bu yüzden kesinlikle şunu diyebilirim, harikaydı ve yanımızda bulunarak tüm oyunu değiştirdiler. Aradaki küçük fark şu ki, Anfield’da oynamak yerine bu hafta Norwich’te oynuyoruz. Uygun bir savaş için hazırız, şu an sürekli buna hazırlanıyoruz çünkü rekabet başlıyor ve sezon öncesi hazırlık maçları bitti. Birkaç şey denemek, orada burada test etmek güzeldi, ama şimdi diğer tüm şeyler tekrar ortaya çıkıyor, puanlar için oynuyoruz. Açıkçası taraftarlarımız için oynuyoruz, beklentileri, hayalleri, her neyse, her şeyi yerine getirmek için oynuyoruz. Fark şu an için bu gibi gözüküyor” diye konuştu.

Sözlerine devam eden Klopp, “Bir süreliğine en uzun sezon öncesi dönemimizi yaşadık, özellikle hep birlikteydik ve bunu büyük bir ekiple yaşadık. Pek çok oyuncu sezon öncesi dönemde bizimle yer aldı, bazıları en azından bizim için yeterince erken döndü, bazıları takıma biraz daha geç döndü, ancak şimdi hepsi burada ve bu iyi bir durum. Sezon öncesi hazırlıklarının ardından isteyeceğiniz tek şey budur. Yoğunluğun artık tamamen farklı olacağını biliyoruz ve buna hazır olduğumuza inanıyoruz. Artık gösterdiğimiz emeğin kutlamasını Cumartesi günü gerçekleştirmeyi bekliyoruz” dedi.

“İSTEĞİMİZİ VE HIRSIMIZI GİZLEMİYORUZ!”

Sözlerinin ardından Premier Lig şampiyonluğu için gösterilecek emeğin zorluğu hakkında gelen soruya geçen ve aklındakileri tane tane anlatan Alman menajer; “Mümkün mü? Geçen yıl açıkçası Manchester City ile fark oldukça büyüktü. Bir önceki yıl aramızdaki fark oldukça büyüktü. Geri kalan her şey için daha da yoğunlaşabileceğinden emin değilim, o yüzden göreceğiz. Evet, Chelsea hırslarını gizlemiyor ve Manchester United’da düşük bir rakip değil, City özellikle hiç değil. Beklentilerimizi veya hırslarımızı gizlemek istemiyoruz çünkü her şey için savaşmak istiyoruz. Ama bu sezonda ne olur, şu an bilemiyoruz ama sadece büyük bir mücadele olacağını düşünüyoruz. Sadece bu dördünden bahsediyorum ama sadece bu dördü olmayacak. Görünüşe göre Leicester yine çok iyi bir iş çıkardı, Arsenal daha iyi olmak için yeni şeyler deniyor, Tottenham açıkçası gerçekten çok çalışıyor, West Ham geçen yıl uzun bir zaman sonra en iyi sezonunu oynadı. Bir yaz boyunca kimse daha da kötüleşmedi. Yani, çok, çok ilginç bir sene olacak. Neler olacağını herkes kadar merak ediyoruz” yanıtını verdi.

Klopp: “Kesinlikle maç için hazır olmalıyız!”

Sezona iyi bir başlangıç yapmanın önemine de değinen Jürgen Klopp; “İyi bir başlangıç ​​her zaman önemlidir ama iyi başlayamazsak duramayız. Durum yine böyle. İlk maçı kazanmayı seviyorum ama Norwich’le karşılaşmadan önce bu tür şeyleri konuşmanın saygısızlık olacağını düşünüyorum. Oraya gitmeliyiz, bunu bu öğleden sonra yapacağız, gece güzel bir uyku çekeceğiz, yarın öğleden sonra orada oynayacağız. Onların ne kadar iyi olduklarını biliyorum ve Daniel Farke’nin orada ne kadar harika bir iş yaptığını görüyorum. Norwich ona oldukça güveniyor ve kendisine dört yıllık yeni bir kontrat sundu. Bu kesinlikle harika, bu yüzden onun işine ve projesine inanıyorlar, bunu görebilirsiniz. İyi oyuncuları kaybettiler ya da en azından bildiğim kadarıyla birkaçıyla vedalaştılar. Ama her şeye rağmen sansasyonel işler yaptılar. Billy Gilmour, son 50 yılın en büyük İskoç yeteneklerinden biri ve onu kiralık olarak kadrolarına kattılar. Sonra Rashica… Bundesliga’dan biliyorum, Sargent… Bundesliga’dan biliyorum, yani gerçekten iyi ve heyecan verici iki forvet almayı başardılar. Kayıp önemli bir oyuncu olan Buendia. Kayıpları olmalarına rağmen hala çok iyiler Biz de iyi bir başlangıç ​​yapmak için kesinlikle hazır olmalıyız. İyi bir başlangıç ​​yaparsak, bunu tekrar konuşabiliriz” diye konuştu.

Kaynak: https://www.liverpoolfc.com/