Klopp: “Sürekli aynı şeyi yaşayamayız!”

Liverpool patronu Jürgen Klopp, Crystal Palace maçı için düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Liverpool kadrosundaki sakatlıklar hakkında yeni bir güncelleme yaparak basın toplantısına başlayan Jürgen Klopp, uzun zaman sonra ilk kez transfer ihtimalini de ortaya attı. Klopp, “Sakatlıklarımız var, bu böyle ve herkes tarafından zaten biliniyor. Bu oyuncuların ne kadar süre sahalardan uzak kalacağı meselesi ise çok daha önemli. Bunun için farklı farklı çözüm planlarımız var. Bunlardan biri transfer piyasası. Doğru oyuncuyu getirebilirsek mantıklı olur ama belirttiğim gibi “doğru” oyuncu olmalı, böyle olmayacaksa hiç uğruna öylesine bir oyuncuyu transfer etmek istemiyoruz. Bazı durumlarda bunun gerçekleşmesi mümkün değil, bazı durumlarda son derece zor. Diğer tüm çözümlerse kadronun içinde ama şu anda kesinlikle çok fazla sakat oyuncumuz var. Elbette geri dönen isimlerimiz de var ama sakatlıklar canımızı sıkıyor. Şu an için Naby Keita geri dönecek, hatta Tsimikas da takıma dönmüş olabilir” ifadelerini kullandı.

Sakatlıklar ve olası transfer hamleleri hakkında düşüncelerini paylaştıktan sonra bu hafta içinde uzun vadeli yeni sözleşmeye imza atan Harvey Elliott hakkında konuşan Klopp, genç oyuncunun Crystal Palace maçına direkt başlama ihtimalini değerlendirdi. Klopp, “Evet, o kesinlikle harika bir çocuk ve süper bir oyuncu. İyi bir sezon öncesi geçirdi, bundan dolayı her zaman maça direkt başlama yarışında bulunuyor, onun böyle fırsatlar bulacağını biliyoruz” dedi.

Harvey Elliot’ın ardından kendisine gelen diğer oyuncuları hakkındaki soruları yanıtlayan Klopp, Roberto Firmino hakkında kişisel düşüncelerini paylaştı. Klopp, “Bobby harika bir oyuncu. İyi bir sezon öncesi geçirdi, mükemmel bir sezon öncesi değildi ama gayet iyiydi, zaten ihtiyacı olan tek şey buydu. Şu ana dek yaptığı sıkı antrenmanlar ve onun için özel ayarlayan antrenman programları ona destek verecek. Ama ciddi düşünürsek, Premier Lig’de 200 lig maçına başlaması gerçekten fena değil” diye konuştu.

Mohamed Salah ve Darwin Nunez’in hücum bağlantısı hakkında Klopp: “İyi bir ortaklık. Onlar gol atmaya ve tehlikeli alanlarda olmaya kararlı iki oyuncu. Mo gerçekten iyi bir anda ve Darwin takıma yerleşiyor. Aynı şekilde Luis Diaz da gol kaçırdı ama gerçekten iyi anlar yaşadı. Gol atmış olsaydı, ona da büyük ölçüde yardımcı olurdu ama geçtiğimiz hafta tek sorunumuz bu değildi.”

Fulham ile oynanan maç hakkında Klopp: “Yavaş bir başlangıç yaptık ve bundan hiç hoşlanmadım. Karşı koyma tavrını gördüm ama bu farklı bir şey, bir futbol maçı için canlı bir başlangıç değildi. İlk pasta beke gidiyoruz ve sonraki pas kanat tarafından bloke ediliyor. Bu çok uzun sürdü ve sorunlar yaşadık. İyi bir oyun oynamadık ama buna rağmen yine de daha fazla gol atabilirdik. İkinci yarıda güzel anlar yaşadık ama artık bu maça hazır olduğumuzdan emin olmaya çalışıyoruz. Çoğu zaman hazırız. Geçtiğimiz haftayı değerlendirerek bu maça bakıyoruz, sürekli aynı şeyleri yaşayamayız ama onlardan dersler çıkarabiliriz.”

Crystal Palace’a karşı oynamak hakkında Klopp: “Gece oynamak bence daha iyi, hava daha soğuk ama Crystal Palace için durumlar aynı. Hiç rahat bir oyun olmamalı, onlarla oynamak zor oluyor.”

Kaynak: https://www.liverpoolfc.com/