Klopp, “Sosisli sandviç satıcıları bile iyi durumda olmalılar”

Liverpool menajeri Jürgen Klopp, takımının Manchester City’ye karşı cesur olması gerektiğini söyledi. Liverpool patronu, iki taraf arasındaki bir dizi yakın maçın ardından iki takım arasındaki rekabetin büyüyeceğini vurguladı.

Pazar günü oynanacak olan Manchester City maçı öncesi açıklamalarda bulunan Alman menajer; “Bu büyük bir maç, Anfield’da birbirleriyle yarışan iki iyi takım karşılacak. En iyi oyunumuzu oynamalıyız ve stadyumdaki herkes kesinlikle en iyi durumda olmalı. Sosisli sandviç satan adamlar bile en iyi durumda olmalı, ilk andan itibaren herkes stadyuma girmeli, ekibin ısınmasını ve orada olmasını beklemelidir. Ama her şey ortada ve hiç kimse hiçbir şeyi gizlemiyor, sadece hakaret edemeyiz, ama bir nokta için bile olsa, Manchester City’ye karşı cesur olmalısınız” diye konuştu.

Taraftar desteğine büyük önem veren ve sürekli taraftarladan destek isteyen Klopp, her şeyin düzgün bir şekilde yapılmasını istedi. Klopp, “Bu anlamsız ve eğer Manchester City’de birisi tribünlerden endişeleniyorsa bu bizim suçumuz. Geçmişte olanlardan hepimiz sorumluyuz ve bir daha olmayacağından emin olmak zorundayız. O zamandan beri hiçbir zaman benzer bir durum yaşamamıştık [Şampiyonlar Ligi maçı] pozitif omak ve bunun memnuniyetler karşılanması Anfield’ın önemli bir parçası. Çizgiyi aşmamak için herkesin bu sorumlulukta olması gerekiyor” dedi.

Leave a Comment