Klopp: “Şampiyonluk yarışının keyfini çıkarmak istiyorum”

Liverpool menajeri Jürgen Klopp, Premier Lig şampiyonluk yarışında yer almanın keyfini çıkarmak istediğini söyledi.

Klopp, Sky Sports’ta eski Manchester United oyuncusu Gary Neville’ın sorularını cevapladı. Herhangi bir baskı yaşayıp yaşamadığı merak edilen Klopp, “Şimdi, gerçekten iyi bir andayız, bu doğru, ancak Manchester City’ye gidip Arsenal dışında da diğer büyüklerle savaşmalıyız. Mayısta ne olacağını bilmeme gerek yok. Tatile gidip her şeyi kapatın, sonra Mayıs ayında geri dönün ve ne olduğunu görün. Bunu istemiyorum, mayıs ayına kadar yolculuğun tadını çıkarmak istiyorum!” diye belirtti.

Sözlerine devam eden başarılı menajer, “Bizim için hedef, sürekli Şampiyonlar Ligi’ne katılmaktı, bundan bile emin değilim çünkü diğerleri arka arkaya 17 maç kazanabilir. Sadece kendimize odaklanmalıyız ve şu ana kadar yaptığımız şey sadece bu. Şu an tesislerdeki hava gayet iyi. Bizi nereye götüreceğini göreceğiz” dedi.

Şampiyon olma ve gelecekten neler beklediği konusunda Neville’ın sorusunu cevaplayan Klopp, ”Olursak, onunla nasıl başa çıkacağımızı göreceğiz. Hazırlayabileceğimiz hiçbir şey yok. Dürüst olmak gerekirse lüks bir sorun gibi görünüyor. Ben Dortmund’dayken, biz böyle davrandık şöyle yaptık diye belirtmedim. Hayatta her zaman bir çözüm bulursunuz. Son birkaç yılda taraftarlarımız çok şey öğrendi. Takıma tekrar güveniyorlar ve etrafta olan bitenler hakkında endişelenmiyorlar. Bundan sonrası gerçekten önemli anlar ve bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini bilmiyoruz. Gerçekten düşünmüyoruz, gerçek bu. Ocak ayında şampiyon olmak hakkında kim düşünüyor? Dortmund’dayken hep tüneldeydik, çünkü başka bir şey düşünmeye vaktimiz yoktu. Bu durumda olmamız bir sürpriz. Herkes “evet, iyiler” dedi ama kimse maçtan önce yedi puan önde olacağımızı düşünmedi” dedi.