Klopp: “Şampiyonluk yarışının içinde olmak istiyoruz!”

Liverpool menajeri Jürgen Klopp, West Ham United deplasmanı öncesi kameraların karşısına çıktı. Düzenlenen basın toplantısına katılan Alman menajer, takımını ve rakibini değerlendirdi.

Firmino’nun sakatlığı hakkında Jürgen Klopp: “Bobby Firmino’yu kaybetmek bizim için büyük bir darbe. Ciddi bir hamstring sakatlığı yaşıyor ve neler olacağını bilmiyoruz. Ne kadar büyük olduğunu söylememe gerek yok. Ciddi bir sakatlık olduğunu düşünüyorum. Haftalardan bahsediyoruz, dörtten fazlasını ciddi bir sakatlık olarak görüyorum ama o her şeye rağmen çabuk iyileşen bir futbolcu. Umarız yakın zamanda aramıza döner.”

David Moyes ve West Ham’ın başarısı hakkında Jürgen Klopp: “Moyes gittikçe daha iyi oluyor. Kendini yeniden icat edip etmediğini bilmiyorum, onu yeterince tanımıyorum ama yaptığı şey kesinlikle inanılmaz. West Ham gerçekten inanılmaz ve harika bir iş ortaya koyuyor. Fazlasıyla enerjikler ve karşılığını alıyorlar. Dün gece oynadıkları maçı izledim, karşılaşacağımız kadro bu değildi ama yine de iyi oynadılar. West Ham futbolunu düşünüyorum, onlara karşı neler yapabileceğimize bakıyorum. Şu an için yi bir andalar ve eminim çok iyi bir oyun olacak. Oynamak için gerçekten heyecanlıyım.”

Şampiyonluk mücadelesi hakkında Jürgen Klopp: “Yarışın içinde olmak istiyoruz. Sahip olduğumuz kaliteyle masanın tepesinde olmalıyız. Manchester City veya Chelsea’nin kalitesi hakkında konuşmamıza gerek yok, biz de çok kötü bir takım değiliz. Ligde çok daha iyi takımlar var. Bence lig yine büyük bir sıçrama yaptı ve rekabeti artırdı. West Ham inanılmaz güçlü, Brighton inanılmaz güçlü. Tottenham geri dönüyor, Arsenal çok daha iyi, United kesinlikle birinci sınıf bir takım. Lig kesinlikle inanılmaz. Bu ligin bir parçası olmak gerçekten heyecan verici.”

Kaynak: https://www.liverpoolfc.com/