Klopp, “Premier Lig formu burada geçersiz”

Liverpool’un başarılı Alman menajeri Jürgen Klopp, Atletico Madrid ile oynayacakları Şampiyonlar Ligi maçı öncesi önemli açıklamalarda bulundu.

Atletico maçı öncesi düşüncelerini dile getiren Alman teknik adam, taraftarları rahatlık konusunda uyarırken, maç hakkında düşüncelerini belirtti. Klopp, “Atletico ile oynamak futboldaki en zor şeylerden biri. Gerçekten iyi organize edilmişler ve size hediye vermiyorlar. Mümkün olduğunca sıkı çalışırsanız bir şansınız var ama bir an için odaklanmıyorsanız, sizi kapatır ve karşı saldırı yaparlar. Bu sezon şu ana kadar nasıl oynadıkları insanların söyledikleri kadar kötü değil ve maçta olacaklarla hiçbir ilgisi yok. Daha fazla mücadele eden ve daha fazlasını isteyen takım, daha iyi bir Premier Lig ya da La Liga sezonu oynayan takıma değil bu maçlara bağlı olarak bir sonraki tura geçecek.” dedi.

Premier Lig’deki zaferlerinin Şampiyonlar Ligi’nde önemsiz olduğunu söyleyen Klopp, “Premier Lig formu Şampiyonlar Ligi ve Atletico Madrid eşleşmesinde hiçbir şey ifade etmiyor” dedi.

Kaynak: www.skysports.com

Leave a Comment