Klopp, “PlayStation oynamıyoruz”

Liverpool’un Alman menajeri Jürgen Klopp, eleştirilerin ardından Everton’ı yenmek için gerekli riskleri aldıklarını savundu. Klopp durumu abartanlara göndermede bulunarak, “PlayStation oynamıyoruz” ifadelerini kullandı.

Merseyside derbisinde Everton ile karşılaşan Liverpool sahadan golsüz beraberlikle ayrıldı ve liderlik koltuğunu şampiyonluk yarışında takipte olan Manchester City’e verdi.

Maç sonu basın toplantısında şampiyonluk için daha saldırgan olmaları gerektiği üstüne sorulan soruya Klopp, “Bugün yeterince risk almadığımızı mı düşünüyorsunuz? Bu gerçekten hayal kırıklığı yaratan bir soru, çünkü bu soru bu işin çok kolaymış gibi gösterilmesi demek. Sadece “hadi çocuklar, daha fazla risk alıyoruz, bunun için gidiyoruz’ diyebiliyor musunuz? Kazanmaya çalışmadığımız bir beraberlik? Bu nedir? Size PlayStation oynuyormuşuz gibi mi geliyor? Hücum oynamak için taktiksel değişiklikler kullanıyor. Yeteri kadar atak oynuyoruz” cevabını verdi.

Sözlerine devam eden Klopp,”Hücum oyununu sahaya yansıtan bir yapımız var, hiç şüpheniz olmasın. Risk alıyoruz ancak yüzde yüzden daha fazla risk alınmıyor. Premier Lig’de sizin dediğiniz gibi oynayamazsınız. Şu an herkesi ileri gönder oyunu oynamak için uygun değil” ifadelerini kullandı.

Manchester City ile hala şampiyonluk yarışında olmalarını değerlendiren Alman menajer, “Bu gerçekten iyi haber. Biz iyi olduğumuzu biliyoruz, çocuklar bunun farkında. Ama diğer takımlarda gayet iyi” dedi.

Leave a Comment