Klopp: “Para asla başarıyı satın alamaz!”

Watford ile karşılaşacak olan Liverpool’da patron Jürgen Klopp, hafta sonu oynanacak mücadele öncesi medyanın karşısına çıktı.

Düzenlenen basın toplantısında birçok konu hakkında düşüncelerini paylaşan Klopp, sözlerine ilk olarak Newcastle United’ın devralınması ile başladı. Klopp, “Richard Masters’ın resmi açıklamalarını bekliyordum çünkü insan haklarıyla ilgili endişeler olduğu aşikar, bu çok açık. Peki bu atılan adımlar futbol için ne anlama gelecek? Birkaç yıl içinde süper bir takım inşa ederek, Şampiyonlar Ligi’nin sürekli müşterisi olacaklar. Bunun garantisini verebilirim. Newcastle United taraftarları buna bayılacak ama her şey parayla olmuyor, bunu hatırlamalılar. Para asla başarıyı satın almıyor, sadece imkan veriyor” dedi.

Watford maçı için düşünülen kadroda Alisson ve Fabinho’nun olmayacağını söyleyerek basın toplantısını sürdüren Klopp, uluslararası görevden dönen oyuncularının durumlarını yakından incelediklerini söyledi. Klopp, “Bazıları Brezilya maçının saatini belirliyor, bazısı ise bizim maçımızın saatini kararlaştırıyor. Bundan dolayı büyük bir sıkıntı oluşuyor ama elimizden farklı bir şey gelmiyor. Mesela Atletico Madrid hafta sonu oynamıyor ve Şampiyonlar Ligi’ndeki bir sonraki rakibimiz onlar.  Bunu bir süredir biliyorduk ve bazı oyuncuların direkt İspanya’ya geçmesini istedik. Buraya gelemeyeceklerini biliyoruz, orada bulunmaları bizim işimizi kolaylaştıracak. Sakatlık durumu ise ortada. Trent [Alexander-Arnold] ve Diogo [Jota] maç için müsait ama Thiago’yu bilmiyorum. Onun için bu süreç biraz zaman alıyor ve hayal kırıklığı yaratıyor, bu yüzden en iyi halini beklemek zorundayız. Curtis Jones da aramızda olamayacak, İngilitere U21’den hafif bir sakatlıkla döndü, durumunu takip ediyoruz” diye konuştu.

Hafta sonu karşılaşacakları Watford’un yönetici değişikliği hakkında Klopp: “Watford’un yöneticilerle nasıl başa çıktığı biliyoruz, çok sert! Değişiklik yaptıklarına nasıl şaşırabilirsiniz? Yeni bir meslektaşınızın adını öğrenirsiniz ve sonra değiştirilirler. Bu hoşuma gitmiyor ve sürekli bunu yapıyorlar. Claudio Ranieri’nin gelişi işleri zorlaştırıyor ama oyunumuzu oynamalıyız. Biz sadece kendi işimize bakmalıyız.”

Joe Gomez hakkında Klopp: “Formunun zirvesinde. Birkaç maç daha oynasaydı İngiltere tarafından çağrılmasına yardımcı olabilirdi; olağanüstü bir defans oyuncusu, ancak beş olağanüstü oyuncumuz var. Sadece çalışmaya devam etmesi gerekiyor. Hep dediğim gibi bütün çocuklara ihtiyacımız var, geçen yıl bize bunu gösterdi. Zamanlarının geleceğini biliyorlar, içinde olmasını beklediği yer çok özel bir pozisyon.”

Claudio Ranieri ve Watford hakkında Klopp: “Claudio benden daha genç görünüyor ve belli ki iyi bir genetik temeli var. Muhtemelen bugüne kadar 15’ten fazla kulübü çalıştırdığını düşünüyorum, bu yüzden kesinlikle benden daha fazla tecrübeye sahip, çünkü zaten 54 yaşındayım ve ona yetişebileceğimden emin değilim. Umarım Claudio her zaman olduğu gibi hala formdadır. Onun buraya dönmesi heyecan verici. Watford içinse işler farklı ilerliyor. Leeds maçında neler yapmak istediklerini gördük, açık alanlarda tehlikeli olmak istiyorlar ama bunu yaparken arkayı kollamak zorundasınız. Bunu isterken boşluk verdiler ve Leeds maçı aldı. Claudio geldiği gibi bu boşlukları kapatmak istediğini söyledi. Artık daha kompakt oynamalarını bekliyoruz.”

Gareth Southgate’in Manchester City’deki maç eksikliğine rağmen John Stones’u seçmesi hakkında Klopp: “Gareth, kulübünüz için oynamıyorsanız milli takım için oynayamazsınız. Belli ki Bay Stones için özel bir şeyler var. Daha fazla bir şey söyleyemem.”

Kaynak: https://www.liverpoolfc.com/