Klopp: “Ozan hafta sonu sahada olabilir”

Liverpool patronu Jürgen Klopp, Manchester City‘ye karşı oynanacak olan Premier Lig maçı öncesi düzenlediği bastın toplantısında oyuncuları hakkında açıklamalarda bulundu.

Ara transfer dönemin en ses getiren transferlerinden birine imza atan Liverpool, Schalke forması giyen genç savunma oyuncusu Ozan Kabak’ı kadrosuna katmıştı. Savunma hattında yaşanılan sıkıntılara çare arayan Jürgen Klopp; düzenlenen basın toplantısında Ozan’ın Manchester City karşısında forma giyebileceğini duyurdu.

Sözlerine Ozan Kabak’ın durumu ile başlayan Alman menajer; “Uluslararası onay geldi. Aslında son on dakika içinde bu izni alabildik ve biraz korkutucuydu. Bilmiyorum. Durumumuz biraz karışık, kimin tekrar oynayabileceğini, kimin oynayamayacağını, kimin oynamayacağını veya tekrar oynaması gerektiğini göreceğiz. Tüm bu tür şeyleri hesap ettikten sonra göreceğiz. Herhangi bir problem gözükmüyor. İdeal bir dünyada, savunma işleri için özellikle de organizasyon ve benzeri şeyler üzerinde birlikte çalışmak için birkaç haftanız vardır. Şimdi çocuklar, ben ve Ozan ile dün eğitim aldılar ve yaptığımız her şeyi gösterdikleri bir analiz toplantısı yaptılar. Genellikle orta yarı film gibi oldu. Her şeyden biraz biraz vardı” dedi.

Son üç maçtır formasından uzak kalan Fabinho’dan; West Ham United ile Brighton maçlarında kadroda yer almayan Sadio Mane’den de bahseden Klopp; “Sadio ve Fabinho bugün takım eğitiminin bir bölümünde olacak. Sonra göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Ozan Kabak’ın sahada olması konusunda çekinceleri bulunmayan başarılı menajerin, sakatlık sorunu yaşayan oyuncuları hakkında konuşurken ise düşünceli olduğu gözlemlendi. Fabinho ve Mane’nın durumlarının ardından hafta içi oynanan Brighton maçında forma giyemeyen Alisson Becker’e de değinen Klopp; “Alisson bugün bireysel bir seans yapabilecek kadar iyi, kendini çok daha iyi hissediyor” diye belirtti.

“UNVANIMIZI KORUMAK İSTİYORUZ”

Manchester City maçını değerlendirerek basın toplantısını sonlandıran Klopp, City karşısında unvanlarını korumak istediklerini dile getirdi. Klopp, “Manchester City ile oynadığımız son iki sezondur bu soruyu duyuyorum. Sahada unvan sahibi olan bir takım ve onun karşısında bir takım yer alıyor. Son iki yıldır olan şey bu. Futbol maçlarını kazanmak zorundasın, eğer bunu yeterince sık yaparsan, sezonun netleştiği belirli bir ana ulaşırsun. Şu an için bunun bilincindeyiz ve unvanımızı ortaya koymayı planlıyoruz. Sezonun geri kalanı için önemli bir adım olacak” dedi

Kaynak: https://www.skysports.com