Klopp, “Onlar gibi olamayız!”

Liverpool menajeri Jürgen Klopp, Chelsea ve Manchester City’nin transfer döneminde yarattığı harcama gücü hakkında görüşlerini belirtti. Klopp, rekabet ettikleri takımların ülkelere ya da oligarklara ait olduğunu vurguladı.

Geçtiğimiz sezonun şampiyonu Liverpool, bu yaz sadece bir transfere imza attı. Andrew Robertson’un rotasyonu için Olympiakos’tan Kostas Tsimikas’ı kadrosuna katan son şampiyon, transferde sessiz kalarak dikkat çekti. Klopp, BBC Radio 5’a verdiği demeçte transfer politikalarından ve rakipleriyle aralarındaki farklardan bahsetti. Klopp, “Şu an çok fazla belirsizliğe sahip bir dünyada yaşıyoruz. Bazı kulüpler için geleceğin ne kadar belirsiz olduğu daha az önemli görünüyor. Oligarkların sahip olduğu ülkelere ait, gerçek bu. Biz farklı bir kulüp türüyüz. İki yıl önce Şampiyonlar Ligi finaline çıktık, geçen yıl kazandık. Geçen sezon Premier Lig şampiyonu olduk, olduğumuz kulüp olduk. Bir gecede değiştiremeyiz ve Chelsea gibi davranmak istiyoruz diyemeyiz. Birçok oyuncu transfer oluyor. Bu bir avantaj olabilir, ancak bu birbirine uymaları gerektiği anlamına da gelir. Dünyanın en iyi 11 oyuncusunu getiremediğiniz gibi sadece bir hafta sonra en iyi futbolunu oynamalarını bekliyoruz. Eğitim alanında çalışmakla ilgili. Bu muhtemelen bizim için bir avantaj olacaktır. Birbirleriyle uzun zamandır beraber oynayan bir takıma sahibiz” diye konuştu.

Chelsea; Timo Werner, Kai Havertz, Ben Chilwell ve Hakim Ziyech’i transfer ederken, City; Nathan Ake ve Ferran Torres’i kadrosuna kattı.