Klopp: “Olabildiğince iyi oynamamızı istiyorum!”

Sahasında Southampton’ı ağırlamaya hazırlanan Liverpool’da patron Jürgen Klopp, düzenlenen basın toplantısında görüşlerini açıkladı.

Düzenlenen basın toplantısına sakatlık tablosunu güncelleyerek başlayan Alman menajer, öncelik verdikleri ismin Harvey Elliot olduğunu söyledi. Klopp, “Şimdilik tek sorunumuz Harvey Elliot. Çok daha iyi çünkü 10 gün önce iki buçuk orta saha oyuncumuz vardı ve onun açısında durum pek farklı görünmüyordu. Porto maçında birkaç dakika süre alabilirdi, ardından biraz dinlenmek için zamanı da vardı, bu yüzden şimdi ilk kez bir süre sonra ciddi kararlar vermek zorundayım, bu gerçekten harika. Şu an için kesinlikle iki hafta öncesine göre daha iyi durumda. Onun durumunu merakla takip ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Sakatlık değerlendirmesinin ardından rakibi Southampton hakkında gelen soruyu yanıtlayan Klopp, Ralph Hasenhüttl yönetimindeki Southampton’ın fazlasıyla organize bir ekip olduğunu söyledi. Klopp, “Ralph Hasenhüttl açıkça iyi gidiyor, her maç için ve özellikle de topa sahip olmamayı bekledikleri maçlarda fazlasıyla uygun bir takım kuruyor. Gerçekten iyi organize olduklarını söylemeliyim. Çok iyi eğitilmiş bir takım ve onları yıkmak için yaratıcı olmalısınız. Çok fazla gol yemezler, çok fazla şut çekmenize izin vermezler. Onların özelliği tam olarak bu. Şansımız evimizde oynayacak olmamız ve umarım bunun keyfini çıkarırız” dedi.

Kendisine yöneltilen sorulara peş peşe cevap veren Klopp, hiç beklemediği yerden bir soru aldı. Manchester United’ın geçici menajerlik pozisyonu için adını sık sık duyduğumuz Ralf Rangnick’i değerlendiren Klopp, “Onu tanıyorum ama genellikle henüz teyit edilmemiş şeyler hakkında konuşmayız! (Gülerek) Bana bunun olacağını söylersen sana inanabilirim. Evet… İngiltere’ye başka bir iyi menajer daha geliyor, bu yüzden böyle. Gerçekten deneyimli bir menajer ve Almanya’da birdenbire iki kulüp kurdu. Pek çok farklı iş yaptı ama ilk endişesi aslında her zaman bir koç olmaktı. Almanya’da çok saygı görüyor ve haklı olarak da görmesi normal” diye konuştu.

Andy Robertson ve Kostas Tsimikas rekabeti hakkında Klopp: “Gerçek bir çözümümüz olmadığı zamanlarda orada James Milner’ı kullanıyorduk, takım için kötü değildi ama artık daha iyi bir durumdayız ve o bölgeye ait gerçek oyuncularla rotasyon sağlıyoruz. Şimdi farklı çözümlerimiz var, ki bu iyi. Birçok şansımız var ama Robbo’yu hayal kırıklığına uğratmıyorum. İkisini de doğru zamanlarda doğru şekilde kullanıyoruz ve yoğunluğu ayarlama şansı buluyoruz. Ama Robbo, Robbo… Olağanüstü bir oyuncu. Performansında düşüşler yaşasa bile onun hakkında hiçbir zaman fikrim değişmedi, gerçekten harika işlere imza atıyor. Böyle oyuncularla kadro kurmak keyif verici oluyor.”

Premier Lig şampiyonluğu hakkında Klopp: “Olmak istediğimiz yerde olmak için takımda iyi bir dengeye ihtiyacımız var. Son maçlarda iki gol attık ama biz önceki hafta kaç gol yediğimizi konuştuk. Tablonun tepesindeki bir takım için çılgın bir sayı değil ama çok fazla taviz veriyoruz, bu yüzden dengeli bir takım olmamız gerekiyor. Saldırı için gerekli riskleri alıyoruz ama mümkün olduğunca kalemizi iyi korumamız gerekiyor. Mümkün olduğu kadar yüksek bir çizgiye ihtiyacımız var ve oyunun savunma kısmında mutlak olarak elimizden gelenin en iyisini yapmamız gerekiyor. Bizi geçen seneki takımla veya önceki seneki takımla kıyaslamıyorum, sadece olabildiğince iyi olmak istiyorum.”

Kaynak: https://www.liverpoolfc.com/