Klopp: “O maç beni ilgilendirmiyor!”

Şampiyonluk planları yapan Liverpool patronu Jürgen Klopp, Wolverhampton maçı için katıldığı basın toplantısında birçok konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Takım haberleri ve sakatlıklar hakkında Jürgen Klopp: “Joe Gomez’in iyi haberleri var. İkinci bir tarama istedik ve durumuna bakıyoruz. Mohamed Salah, Vigil van Dijk ve Fabinho’nun durumlarına gelirsek, gayet iyi gözüküyorlar, ancak hafta sonu için ne yapıyoruz, henüz bilmiyorum. Mo risk almak istemiyor, buna şüphe yok ama iyi görünüyor. Benim çözümüm hafta sonu oynayabilmeleri ya da en azından yedek kulübesinde olmaları. Olmazsa oradan alırız. Yüzde 100 hazır diyemem.”

Aston Villa patronu Steven Gerrard’ın Manchester City ile karşılaşması hakkında Klopp: “Dortmund veya Mainz’e yardım edecek bir oyun oynayabilirsem, bu benim için ekstra bir motivasyon anlamına gelir. Ama ben oynamıyorum. Hepimiz insanız. Stevie ben onu aramadan ya da başka bir şey söylemeden bunu ciddiye alacaktır. Muhtemelen kulübün geri kalanı bunu çoktan yaptı ama ben yapmadım.”

Everton’ın ligde kalmayı garantilemesi ve son maçlardan galibiyet alınmasının önemi hakkında Liverpool patronu Jürgen Klopp: “Ligde kaldığı için Everton’ı tebrik ederim. Ama Crystal Palace herkesin kazanmak için oynamasına iyi bir örnek oldu. Eminim, Aston Villa kazanmak için oynayacaktır. Gidilmesi zor bir yer Manchester City deplasmanı ve o maç beni ilgilendirmiyor. Wolves’a saygısızlık yapmak istemiyorum. Buraya gelecekler ve kazanmak isteyecekler.”

Goodison Park’ta yaşananlar da dahil olmak üzere bu haftaki birkaç olayın ardından sahaya giren taraftarlar hakkında Klopp: “Tehlikeli olabilirdi. Bundan nasıl kaçınacağınızdan emin değilim. Yargılamak istemiyorum. Duyguları anlıyorum ama diğer takım için bu çok rahatsız edici. Umarım bundan ders çıkarırız. Kesinlikle hiçbir şey olmayacağından emin olmalıyız. İnsanlar üzerinden atlayarak kendilerini tehdit ediyorlar. Kendimizi ve rakibimizi tehdit etmeden bazı şeyleri kutlayabiliriz.”

Anfield’dan ayrılacak olan forvet Divock Origi hakkında Jürgen Klopp: “Div’in özel bir karşılama veya veda almasını bekliyorum. O bir Liverpool efsanesi. O, sahip olduğum en önemli oyunculardan biriydi. Onunla çalışmak saf bir zevkti ve hep öyle olacak. Henüz değil ama geleceği için bir şekilde üretebileceğimiz tüm iyi düşünceleri hak ediyor. Nereye giderse gitsin başarılı olacaktır. Bizim içinse zor olacak. Düşündüğümde inanılmaz olan pek çok şey hatırlıyorum. Goller, inişler ve çıkışlar. O şüphesiz bir Liverpool efsanesi.”

Kaynak: https://www.liverpoolfc.com/