Klopp, “Neleri başarabileceğimizi görmek istiyorum”

Liverpool menajeri Jürgen Klopp, kulübü terk etmeyi düşünmediğini söyleyerek Liverpool’daki sözleşmesini 2024 yılına kadar uzattı.

52 yaşındaki teknik adam, 2015 Ekim ayında Liverpool’un başına geldi. Geçtiğimiz yıla dek Liverpool ile kupa kazanma başarısı gösteremeyen Klopp, yarattığı yeni Liverpool ile bu yıl Şampiyonlar Ligi ve Süper Kupa kazanma başarısı gösterdi. Bu sezon ise Premier Lig’de Liverpool yoluna emin adımlarla devam ediyor ve yıllardır süren şampiyonluk özlemini gidermeyi hedefliyor.

Yeni anlaşmasını açıkladıktan sonra Klopp şunları söyledi: “Şahsen benim için, bu bir ortaklık olarak neleri başardığımızı ve hâlâ başarabilmemiz için ne olduğumuzu temel alan bir niyet beyanıdır. Kulübün gelişimini ve devam eden işbirlikçi çalışmaları gördüğümde katkımın yalnızca artabileceğini düşünüyorum. İnsanlar sahada neler olduğunu ilerlememizin bir ölçüsü olarak görüyor ve en iyi ölçü olmasına rağmen, tek eşik bu değil. Mülkiyetten, düşünebildiğiniz kulübün her yönüne ve işlevine kadar olan taahhüdü gördüm. 2015 sonbaharında çağrı geldiğinde, birbirimiz için mükemmel olduğumuzu hissettim; bir şey varsa, şimdi bunu hafife aldığımı hissediyorum. Bu işbirliğinin her iki taraf için de tamamen uygun olursa 2024’e kadar bu taahhüdü yerine getirebileceğime inanıyorum. Başaramasaydım tekrar imzalamayacaktım. Bu kulüp çok iyi bir yerde, ayrılmayı düşünemedim. Futbolda, kulübün her unsurla savaştığı bir ortam herkes için uygundur. Burada bunlara sahibiz.”

Leave a Comment