Klopp: “Mükemmeli beklemeden ilerleme kaydetmeliyiz!”

Manchester United mağlubiyetini unutturmak isteyen Liverpool patronu Jürgen Klopp, Bournemouth maçı için katıldığın basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Manchester United maçında James Milner ve Virgil Van Dijk arasında yaşanan tartışma hakkında konuşan Jürgen Klopp: “Zamanımda oldukça duygusal bir oyuncuydum ve sahada en iyi arkadaşlarımla çoğu zaman bu tür konuşmalar yapardım. Aslında netleştirecek bir şey yok. Sahada bir şeyleri tartışırken, özellikle bugünlerde tüm kameralar sizleri çekerken her şey daha net, o zaman olduğundan daha ciddi görünüyorlar ama bunlar hiç sorun değil.”

Sakatlıklar ve eksik oyuncuları hakkında Jürgen Klopp: “Bu hafta sonu muhtemelen değil, ancak bundan sonra Joel [Matip], Curtis [Jones], Thiago [Alcantara] takımdan çok uzakta değil, Diogo [Jota] yaklaşıyor, Caoimhin [Kelleher[ önümüzdeki hafta başında antrenmanlarda olacak. Ama belirttiğim gibi bu isimlerin yarına hazır olacağını sanmıyorum.”

Herhangi bir transfer planlı olup olmadığı hakkında Jürgen Klopp: “Bilmiyorum. Aslında bu tür şeyler üzerinde sürekli çalışıyoruz, ancak önemli olan bir şey var, istediğimiz oyuncunun doğru oyuncu olması gerekiyor. Çalışıyoruz ama bir şey olup olmayacağını zamanla göreceğiz. Şu an için bilmiyorum.”

Sezona kötü başlangıç yapmaları hakkında Jürgen Klopp: “Dört maçtan birinde hiç performans göstermedik, bu kesinlikle Fulham’dı. Diğer oyunlarda ise iyi şeyler yaptık ama yeterince iyi değildi ya da yeterince istikrarlı gözükmüyordu. Bir sonraki şansımız Bournemouth ve gerçekten maçı dört gözle bekliyorum.”

Tüm maçlarda gol yemeleri hakkında Jürgen Klopp: “Daha çok gelişmeliyiz. Kesinlikle bu konuda ilerleme kaydetmeliyiz. Neyi hemen iyileştirebiliriz? Çabamızı! Ve bunun dışında tutku… Mükemmeli beklemeden ilerleme kaydetmeliyiz. Bu en üst düzey futbol. Hepsi futbolla ilgili şeyler ve bizim futbol çözümlerimiz var. Bunu aşmamız gerekiyor. Son yıllarda başardıklarımız hiçbir zaman kolay şeyler değildi. Aynı şekilde şimdi kimse bunun kolay olmasını beklememeli. Gerçekten zor olacak. Alisson’un gol yemeden maç tamamlayabilmesi için ona bir şans vermeliyiz. Ama bunu tek başına yapamaz, bu yüzden sahip olduğumuz her şeyle savunmamız ve sonra sahip olduğumuz her şeyle saldırmamız gerekiyor. Sahip olduğumuz temel kurallardan biri, herkesin bundan sorumlu olduğuydu, bunu tekrar uygulamaya almalıyız.”

Kaynak: https://www.liverpoolfc.com/