Klopp, “Kupa maçlarına saygı duyuyorum fakat oyuncularım daha değerli”

Liverpool menajeri Jürgen Klopp, FA Cup’ta rakipleri olan Everton maçı öncesi önemli açıklamalarda bulundu. Klopp, kupayı ciddiye aldığını fakat oyuncularının refahanın daha önemli olduğunun altını çizdi.

Alman menajer yoğun maç temposundan dolayı oyuncularını dinlendirmek için kupa maçlarının bir fırsat olduğunu fakat bu hamlesinin kupaya saygısızlık olarak düşünülmemesi gerektiğini söyledi. Klopp, “Bazı insanlar buraya geldiğim günden itibaren kupa maçlarına önem vermemen gerektiğini söyledi; ama ben böyle düşünmüyorum kupa maçlarına saygı duyuyorum. Oyuncularımı yoğun tempoda dinlendirmem gerekiyor. Herkesin bir fikre sahip olmasına izin vermeliyiz, ancak ilk işim oyunculara saygı duymaktır. Özellikle son dönemde birçok maçta forma giydik” dedi.

FA Cup Merseyside derbisi öncesi Everton menajeri Ancelotti hakkında da konuşan Klopp, “Carlo Ancelotti, tanıştığım en akıllı insanlardan biri ve iyi bir kadroya sahip olmasaydı ya da Everton’ın iyi bir takım olduğuna inanmasaydı asla teklifi kabul etmezdi. Gerçekten çok güçlü bir ekip. Son birkaç transfer döneminde büyük yatırımlar yaptılar” diye konuştu.

Leave a Comment