Klopp: “Kimse için kolay maç yok!”

Liverpool patronu Jürgen Klopp, hafta sonu oynanacak olan Watford maçı için basının karşına çıktı. Alman menajer, katıldığı basın toplantısında kendisine yöneltilen soruları cevapladı.

Beş oyuncu değişikliği hakkında Jürgen Klopp: “Bu gelişme, futbol ve oyuncular için çok iyi bir haber. Hepimiz bunun hakkında konuştuk, maçların daha az olmayacağı hakkında konuştuk ve sonunda böyle bir kararı alabildik. Bildiğimiz her şeyle oyunculara elimizden geldiğince yardım etmeye çalışıyoruz ama maçlar her zaman oldukça yoğun geçiyor. Bu nedenle böyle fırsatlarla elimizden gelen her şeyi yapmalıyız.”

Sadio Mane ve Mohamed Salah hakkında Jürgen Klopp: “Sadio için gerçekten mutluyum, aynı şekilde Mo için de özel şeyler hissediyorum. Penaltı atışlarındaki lazerlerin durumunu düşünmüyorum ama fazlasıyla havalıydı. İki arkadaşın birbirine karşı bu kadar büyük bir oyunda bir araya gelmesi oldukça farklı ama onlar en iyi profesyoneller. Duygusal ama bununla doğru şekilde başa çıkacaklar. Senegal Afrika’nın en iyi takımı ve Mısır onları iki kez telef etti. Bu, mümkün olan en yakın şey. Bunu böyle görebildiklerinden emin değilim ama birbirlerine yaklaşamazlar.”

Trent Alexander-Arnold kondisyonu hakkında Jürgen Klopp: “Trent dün kısmen çalıştı ve bugün tam antrenman yapıyor. Yaşadıklarıyla neler yapacağımızı göreceğiz. Trent, İngiltere için oynamak istedi ama sakatlığı nedeniyle gidemedi, o sadece takıma girmek istedi. Sonuç olarak yapılan taramalar hiçbir yere gidemeyeceğini gösterdi. Ama Tanrı’ya şükür, beş maça çıkacak kadar ciddi değil. İki, üç hafta içinde geri gelebileceğini düşünüyoruz. Rehabilitasyon ekibiyle yoğun seanslar geçirdi, bu yüzden fiziksel olarak iyi olmalı.”

Kolay fikstür yorumları hakkında Jürgen Klopp: “Maçları böyle görseydik; City’nin 70 puanı, bizim 69 puanımız olmazdı. Eğer momentum bulamazsanız, tüm takımlar size duran toplardan, yakaladıkları fırsatlardan her neyse bir şekilde zarar verebilirler. İyi olan şu ki, takımım ligdeki konumunu asla umursamıyor. Beni dinliyorlar. Toplantılarda dürüstüm ve bir takımı olduğundan daha güçlü veya daha zayıf göstermem. Bizim hakkımızda ne düşünürlerse düşünsünler, Watford’u yoğun ve pozitif bir şekilde şaşırtmalıyız. Bizim veya Manchester City için kesinlikle kolay bir hafta sonu değil. Bakarsanız, Burnley deplasmanına gitmek isteyeceğiniz son yerdir. Burnley’nin ligde kalmak için büyük bir şansı var ve puanlarının nereden geleceğini seçemiyorlar. Kimse için kolay olmayacak.”

Roy Hodgson ve yaşı hakkında Jürgen Klopp: “Roy’a geçmişte zaten veda ettim ve şimdi tekrar merhaba diyorum. Onun yaşında bu işi yapabileceğimi sanmıyorum. Kesinlikle hayır ama ben Roy değilim, o yüzden bilmiyorum. Menajerlikte 40 yıllık olmasına rağmen hala iyi görünüyor. Onun için doğru ama benim için doğru olmayacaktır.”

Kaynak: https://www.liverpoolfc.com/