Klopp kesin bir tarih vermeyi reddetti!

Liverpool’un başarılı teknik direktörü Jürgen Klopp, sahalardan uzun bir süre uzak kalacak olan Virgil van Dijk için kesin bir tarih vermeyi reddettiğini söyledi.

Geçtiğimiz hafta Jordan Pickford ile girdiği mücadele sonucu çapraz bağlarından sakatlanan Hollandalı savunma oyuncusunun sahalardan uzun bir süre uzak kalacağı açıklanmıştı. Yaşadığı sakatlığın ardından tedavisine başlanan başarılı savunma oyuncusu hala herhangi bir ameliyat geçirmedi.

Yaşanılan durumu ve oyuncusunun geri dönüşünü değerlendiren Klopp, “İnsanların bununla ilgilendiğini anlayabiliyorum. Virgil buradaydı ve o iyi. Ama ameliyat falan söz konusu olduğunda, bir zaman çizelgesi vermemiz mantıklı değil. Bunu uygun bir zamanda yapacağız, ama o mümkün olduğu kadar iyi. Ne kadar süre dışarıda kalacağını bilmek istemiyoruz, kesinlikle zaman alacak. Her şeyin sonunda tüm insanlar farklı düşünüyor, bu yüzden onun için bu kadar uzun olduğunu söyleyemeyiz, onun için bu kadar uzun. Herkes sakatlıklarla farklı şekilde başa çıkıyor, bu yüzden güncellemeye gerek yok” diye konuştu.

Ajax maçında etkili oyunuyla Virgil’in yokluğunu aratmayan Fabinho’ya da değinen Alman teknik adam, “Onlar farklı oyuncular ama her ikisi de savunma yapabilir, bize yardım edebilir. Hepimiz Fab’ın bu pozisyonda oynayabileceğini biliyoruz, örneğin geçmişte Bayern’e karşı oynadı ve kesinlikle harikaydı. Pozisyonu oynayabilmesine şaşırmadım ama her şey birbirine alışmakla ilgili. Sahadaki ikilinin Ajax maçından önce birlikte oynadığını sanmıyorum. Organizasyonel açıdan bakıldığında pek çok şey var. Bu süreçte uyum sağlamalıyız” dedi.