Klopp: “Kazanmak istiyorsak düzgün oynamalıyız!”

Liverpool patronu Jürgen Klopp, düzenlenen basın toplantısında Manchester City maçını kazanmak istiyorlarsa düzgün bir futbol oynamaları gerektiğini söyledi.

Manchester City hakkında olumlu cümleler kurarak kendini ifade eden Alman menajer, oynanacak maç için City’nin Paris-Saint Germain ile karşılaştığı maçı örnek olarak gösterdi. Klopp, “Manchester City olağanüstü bir takım. Paris-Saint Germain’e kaybettiler ve maçtan hemen sonra muhtemelen karşılık vereceklerini söyledim. Ama maçı izlediğimden beri buna mecbur olmadıklarını düşünüyorum, o gün gerçekten iyi bir oyun oynadılar. Şanslarını doğru kullanamadılar ve PSG gol attı, ancak PSG’nin kalitesini ve Manchester City’nin onlara hükmetme şeklini düşündüğünüzde, bu onların durumu hakkında çok şey söylüyor. Bu maçı kazanmak istiyorsak doğru ve düzgün bir oyun oynamalıyız. Bunun farkındayız” dedi.

Sözlerine devam eden Alman menajer, Liverpool’un masanın başında oturmasına rağmen Manchester City’nin Avrupa’nın en iyi takımı olduğunu söyledi. Klopp, “Her yıl için gerçekten özel bir futbol maçı. Her zaman geçmişten daha iyi olmak zorundasın ve bunu başarmak için belirli şeyler gerekiyor. Dediğim gibi sahada düzgün bir şekilde yer almalıyız ve doğru bir oyun oynamalıyız. Burası Anfield, yine farklı olacak. Maçı dört gözle bekliyoruz. City muhtemelen şu anda Avrupa’nın en iyi takımı. Geçen hafta Chelsea ile oynadılar ve herkes ne kadar iyi olduklarından bahsediyordu. City kesinlikle açık bir şekilde daha iyiydi. Maçı kazanmak için elbette goller atmalıyız ama maçta kalmak için savunmada da hata yapmamalıyız. Attığımız gollerin fark yaratacağından emin olmalıyız” ifadelerini kullandı.

Manchester City maçı özelinde görüşlerini belirtmeye devam eden Alman menajer, lig tablosunda mağlubiyet tadını almayan tek takım olmalarına rağmen asla beraberliğe razı olmayacağını da vurguladı. Kaybetmekten ziyade kazanmaya odaklandıklarını belirten Klopp, “Bir beraberlik kesinlikle yenilmez olacağımız anlamına gelir. Bunun için bir teklif gelirse şu an kesinlikle olumsuz cevap veririm. Bir puana razı değiliz ama oyun sonunda bunu tekrar sorarsanız farklı bir yanıt verebilirim. Daha sezonun başlangıcı ve bir şekilde devam etmek zorundayız. Kazanırsak uygun bir başlangıç ​​gibi görüneceğini biliyorum, ama sonra Watford, Atletico Madrid ve Manchester United var. Bu yüzden sadece elimizden gelen en iyi sezonu oynamak ve hiçbir aşamada çizgi çekmemek istiyorum. Sadece devam edelim istiyorum” diye belirtti.

Kaynak: https://www.liverpoolfc.com/